بازدید: 53

نگرانی سازمان ملل درباره اعمال‌ خشونت علیه مسلمانان روهینگیا

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 551494
نگرانی سازمان ملل درباره اعمال‌ خشونت علیه مسلمانان روهینگیا

سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان از ادامه اعمال خشونت‌ علیه مسلمانان میانمار ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان، «دنیا اسلام خان» سخنگوی این کمیساریا گفت: از ماه گذشته و آغاز خشونت در ایالت راخین در شمال میانمار حدود 123 هزار آواره وارد بنگلادش شده اند. این نهاد بین المللی به شدت نگران ادامه یافتن خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا در میانمار است.

بر این اساس، بیش از سی هزار روهینگیایی در دو اردوگاه بنگلادش اقامت گزیدند و بسیاری دیگر در پناهگاه های موقت و روستاها پناه گرفته اند. تعداد نامشخصی هنوز در مرز سرگردان هستند.

روز (دوشنبه 13 شهریور) کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مقداری لباس، پلاستیک و کمک در اختیار این پناهندگان قرار داد.

اسلام خان در ادامه افزود: کمیساریا از نقش بنگلادش در این بحران تقدیر می کند و به ارتباط با مقامات این کشور برای ورود ایمن افرادی که از خشونت ها گریخته اند، ادامه خواهد داد. ثبت نام از افرادی که تازه وارد می شوند نهادهای کمک رسان را قادر می سازد فعالیت های خود را اولویت بندی کنند و کمک و مساعدت لازم را انجام دهند. با توجه به صدها آواره ای که هر روز وارد بنگلادش می شوند، دو اردوگاه موجود در مرز انفجار هستند و خویشاوندان آوارگان تازه وارد به ناچار از آنها پذیرایی می کنند. کمیساریا با مقامات محلی و شرکایمان برای تحویل کمک همکاری می کند. اکنون با ورود آوارگان نیاز به پناهگاه های اضطراری بسیار است. همکاری با مقامات محلی برای مطمئن شدن از رسیدن کمک به افراد نیازمند ضروری است.

انتهای پیام/