بازدید: 49

تایمز آو عمان: گفتگوهای بازرگانی عمان و ایران پایان یافت

منبع : صدا و سیما کد خبر: 463274
تایمز آو عمان: گفتگوهای بازرگانی عمان و ایران پایان یافت

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ «تایمز آو عمان» نوشت: هیئت تجاری عمان به دیدار خود از جمهوری اسلامی ایران پایان داد.
این روزنامه چاپ عمان نوشت: این دیدار که وزارت تجارت و صنعت عمان آن را ترتیب داده بود، شامل چند دیدار با تعدادی از صاحبان صنایع و مقامات در شهر جاسک در استان هرمزگان بود.
خمیس بن عبد الله الفارسی مدیرکل تجارت در وزارت تجارت و صنعت عمان، ریاست هیئت عمانی را در دیدار از ایران به عهده داشت.
این هیئت متشکل از تعدادی از مقامات وزارت تجارت و صنعت ، وزارت کشاورزی و شیلات و صاحبان صنایع عمان بود.
هدف از دیدار هیئت عمانی از ایران، بهبود روابط تجاری دو کشور و برگزاری چند دیدار مشترک برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری و بهبود همکاری میان شرکت های بخش خصوصی ایران و عمان بود.
خمیس الفارسی گفت:« شهر جاسک به سبب نزدیک بودن به بندر صحار و نیز سهولت دسترسی به جاسک به خاطر خط مستقیم واردات سبزی و میوه های تازه از ایران به عمان و بالعکس، انتخاب شد. ما در زمان دیدارها ، علاقمندی طرف عمانی را به عقد قرار داد با یک شرکت تخصصی ایران در زمینه صدور مجوزهای بهداشتی برای صادرات محصولات کشاورزی اعلام کردیم تا آن شرکت  تایید کند محصولاتی که در آینده به عمان صادر می شود، عاری از بقایای آفت کش‌هاست. علاوه بر این، عمان علاقمند است به طور مستقیم با کشاورزان ، بازرگانان و همتایان ایرانی برای واردات و صادرات میوه ها و سبزیجات وارد قراردادهای مستقیم شود.»