بازدید: 23

برای ساخت کلانتری بودجه‌ای به پلیس پرداخت نمی‌شود/مسئولان شهری به مسئله امنیت توجه ویژه‌ای داشته باشند

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155909
برای ساخت کلانتری بودجه‌ای به پلیس پرداخت نمی‌شود/مسئولان شهری به مسئله امنیت توجه ویژه‌ای داشته باشند

یکشنبه ۲۴ مهرماه بود که سردار «حسین رحیمی» در حاشیه برگزاری جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «سهم امنیت شهر در این بودجه تقریباً صفر است. اگرچه وضعیت تهران با هیچ یک از کلان‌شهر‌ها قابل مقایسه نیست.»

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، یکشنبه ۲۴ مهرماه بود که سردار «حسین رحیمی» در حاشیه برگزاری جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «سهم امنیت شهر در این بودجه تقریباً صفر است. اگرچه وضعیت تهران با هیچ یک از کلان شهر ها قابل مقایسه نیست.»

رئیس پلیس پایتخت علاوه بر این افزود: «در حالی که حرکت پلیس در ایجاد امنیت پایدار شهری رو به جلو است، بودجه پلیس در شورای شهر تقریباً به صفر رسیده است.»

توضیحات رئیس پلیس پایتخت در مورد بودجه صفر پلیس در شورای شهر

 سردار «حسین رحیمی» فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با بیان اینکه اداره شهر در زمینه های مختلف مانند ترافیک، مبلمان شهری و پارک ها نیازمند بودجه است، اظهار کرد: «شورای شهر هر ساله طبق مصوبه ای برای بخش های مختلف شهر، بودجه ای در نظر می گیرد.»


وی ادامه داد: من در آن جلسه از اعضای شورای اسلامی شهر تهران، پرسیدم فکر می کنید برای برقراری امنیت، به چه میزان بودجه نیاز است؟ و سهم امنیت در بودجه تهران چقدر در نظر گرفته شده است؟ من پاسخ این سوال را می دهم، صفر؛ نمی گویم آن ها امنیت را برقرار کنند، اما باید بسترسازی صورت گیرد.

سردار رحیمی در خصوص تخصیص بودجه به پلیس تهران نیز گفت: اعتباراتی برای حقوق کارمندان دریافت می کنیم، اما برای ساخت کلانتری بودجه ای به پلیس پرداخت نمی شود، این در حالیست که طبق قانون، شهرداری و استانداری باید زمین و ساختمان را تامین کنند و به پلیس تحویل دهند.

رئیس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به نیاز پلیس به بودجه برای تقویت تجهیزات، امکانات و نیروها، افزود: سهم بودجه ای پلیس، در این موارد متاسفانه صفر است و بودجه ای در نظر گرفته نشده است.

سردار رحیمی در خاتمه گفت و گوی خود، از مسئولین شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران درخواست کرد که به مسئله امنیت و بودجه مورد نظر پلیس توجه ویژه ای داشته باشند.


انتهای پیام/