بازدید: 11

ترامپ به التماس افتاد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2155125
ترامپ به التماس افتاد

شبکه خبری سی‌ان‌ان با اشاره به گام چهارم ایران درخصوص تعهدات هسته‌ای تهران نوشت: مساله این نیست که طرح ترامپ قرار بود چگونه عمل کند. ترامپ تصور می‌کرد ایران برای مذاکره منت خواهد کشید، اما اوضاع کاملا برعکس شده است.

ترامپ به التماس افتادبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، به نقل از روزنامه کیهان، سایت سیانان در بخش دیدگاه خود با اشاره به اعلام ایران در تزریق اورانیوم به سانتریفیوژ ها در فردو، ادعا کرد این امر درخصوص نیات ایران در تولید سلاح اتمی سؤال برانگیز است؛ از طرفی از زمان اعلام خروج ترامپ از برجام در می ۲۰۱۸ ایران هم تعهدات خود را نسبت به آن کاهش داده است و اعلام اخیر تهران شاهدی است که نشان می دهد سیاست ترامپ در قبال ایران به یک فاجعه تبدیل می شود.
این گزارش با ادعای تسلیحاتی بودن برنامه هسته ای ایران می افزاید سیاست های ایران خطر بروز جنگ را در بی ثبات ترین منطقه دنیا افزایش می دهد و به رقبای عرب ایران بیشتر انگیزه می دهد تا رقابت تسلیحات اتمی را دنبال کنند.
سی ان ان پیش بینی سال گذشته وزیر خارجه آمریکا را درباره رفتار هسته ای ایران نادرست خواند و افزود: مایک پمپئو با اطمینان گفته بود تحریم ها باعث تغییر رفتار ایران خواهد شد، اما وی اشتباه کرد از طرفی تهران رویکرد مورد نظر ترامپ را هم پیش نگرفت، و البته عجیب نیست، زیرا شیوه خاص ترامپ در تهدید، توهین، بلوف و دروغ گویی یک دلیل است که نشان می دهد چرا طرح هایش تا حد امکان بد پیش رفته است.
به گزارش الف، در این دیدگاه آمده است: تنها یک روز قبل از اعلام حسن روحانی رئیس جمهور ایران درخصوص غنی سازی اورانیوم در بیش از هزار سانتریفیوژ در فردو، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از فعالیت سانتریفیوژ های پیشرفته IR۶ خبر داد که فناوری آن مسیر غنی سازی به سمت تولید احتمالی بمب اتمی را تسریع می کند.
در این گزارش با اشاره به ادعای سفیر سابق اسرائیل در آمریکا مبنی بر آمادگی تل آویو برای جنگ با ایران تصریح شده است هرگونه حادثه ای می تواند به یک طوفان آتش منجر شود به ویژه اگر ایران و گروه های نیابتی اش به دنبال خروج نیرو های آمریکایی از سوریه، مواضع قوی تری داشته باشند.
سی ان ان می افزاید: مسئله این نیست که طرح ترامپ قرار بود چگونه عمل کند. ترامپ تصور می کرد ایران برای مذاکره منت خواهد کشید، اما اوضاع کاملا برعکس شده است، زیرا این رئیس جمهور آمریکا است که بار ها پیشنهاد مذاکره با ایران داده و هر بار هم این پیشنهاد رد شده است. تمام دنیا شاهد تهدید ترامپ درخصوص «خشم و آتش بی سابقه در جهان» علیه کره شمالی بودند، کوتاه زمانی پس ازآن بود که ترامپ دیکتاتور کره را در آغوش گرفت؛ و زمانی هم که ایران یک پهپاد آمریکایی را سرنگون کرد و پس از آن به (تأسیسات نفتی) عربستان حمله کرد، ترامپ فقط نفس نفس زد و خود را عصبانی نشان داد و گفت آمریکا آماده حمله نظامی است؛ و پس ازآن هیچ کاری نکرد.
این گزارش با اشاره به پیشنهاد آمریکا برای ازسرگیری مذاکره با ایران می افزاید: ترامپ این مسئله را در شیوه غیرقابل وصف خود مدیریت کرد؛ به گونه ای که نه تن ها به ایران بلکه به متحدان آمریکا نیز بی احترامی کرد. با آن رفتار بود که رهبران ایران دریافتند پذیرش مذاکره به معنای از دست دادن آبرو است، و این گونه بود که آمریکا در تلاش برای یک توافق قوی تر با ایران تنها ماند. اکنون پمپئو از جامعه جهانی تقاضا می کند برای توقف ایران کمک کنند. درحالی که ترامپ متحدان آمریکا را تضعیف کرده است. به گونه ای که امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفته است بی تفاوتی ترامپ نسبت به متحدانش باعث «مرگ مغزی ناتو» می شود.


انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.