بازدید: 29

انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر با دوچرخه سوار

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2150090
انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر با دوچرخه سوار

پرونده تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر با یک دوچرخه‌سوار هنوز در محاکم قضایی آمریکا پیگیری شده و رسیدگی به آن ادامه دارد.

انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سواربه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، طبق اسناد جدید منتشر شده از سوی سازمان ملی ترافیک آمریکا اوبر در تصادف مرگبار سال ۲۰۱۸ میلادی، ایمنی لازم را در خودروی خودران خود به اندازه کافی رعایت نکرده بود و همین عامل اثر بسیار زیادی در رویداد این حادثه تلخ داشت.

بیشتر بخوانید: عدم سوددهی Uber با وجود بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر

سال گذشته میلادی برای شرکت اوبر سالی بسیار تلخ و مشکل ساز بود. در سال ۲۰۱۸ اوبر در حال آزمایش خودروی خودران خود در خیابان های ایالت آریزونا بود که ناگهان حاثه ای مرگبار رخ داد. در این حادثه خانمی ۴۹ ساله که با دوچرخه در حال رد شدن از خیابان بود بر اثر تصادف با اتومبیل هوشمند اوبر جان خود را از دست داد. اوبر از آن زمان تا کنون فعالیت های خودرو های خودران خود را به طور رسمی متوقف کرده است.

انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سوار

عمکرد غیرایمن ترمزها، مهم ‎ترین عامل در تصادف مرگبار خودروی خودران اوبر

بعد از وقوع این حادثه سازمان ها و نهاد های قانونی زیادی متولی پیگیری آن شدند و به دلیل پیچیدگی های موجود در این پرونده هر کدام از این نهاد ها مسئولیت بررسی بخشی از عوامل موثر در حادثه را بر عهده گرفتند. به دلیل تلاش شرکت اوبر برای اثبات وجود توانایی های لازم درخودروی خود مستندات، دلایل و دفاعیات موکلان خانواده خانم کشته شده در این حادثه، در مجموع موجود به تشکیل پرونده ای با بیش از ۴۰۰ صفحه شده است.

کارشناسان معتقدند ترمز اضطراری خودروی خودروان اوبر به موقع و به طور موثر عمل نکرده است. در واقع شواهد حاکی از آن است که ترمز ها در این اتومبیل به صورت غیرمنظم تنظیم و با تاخیر در عملکرد همراه بوده است. اوبر از تجهیزات بسیار پیشرفته شامل ردیاب های لیزری و حسگر های مجهز به دوربین در قسمت های مختلف داخل و بیرون اتومبیل استفاده کرده بود و علاوه بر توانایی خودرو برای کنترل حرکت خود، مهندسان این شرکت از طریق سیستم های ماهواره ای بر روی حرکت آن نظارت می کردند.

انتشار اسنادی جدید از تصادف مرگبار خودروی اوبر با دوچرخه سوار

اما به نظر می رسد تمام پیشرفت های اوبر و تجهیزات ایمنی این شرکت تا حد زیادی نتواسته است موفق عمل کند و متاسافانه این حادثه نشان داد شاید هنوز برای اعتماد کامل به فناوری برای هدایت و رانندگی خودرو بسیار زود است.

انتهای پیام/

کارشناسان ایمنی به دنبال یافتن پاسخی قطعی برای تصادف مرگبار اوبر