بازدید: 10

آثار نفیس هنرمندان قلم زن به گالری «مس نگار» می‌آید

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094623
آثار نفیس هنرمندان قلم زن به گالری «مس نگار» می‌آید

شگفتی این روز‌های هنر قلمزنی بانوان فعال این رشته و بیست و نهمین نمایشگاه گروهی اساتید قلمزنی در نگارخانه «مس نگار» برگزار می‌ شود.

به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، نگارخانه «مس نگار» به روال هرساله و برای پایندگی و ماندگارسازی گونه های مختلف هنر های صناعی ایران، در مهرماه امسال میزبان آثار فاخری از هنرمندان قلم زن خواهد بود.

در این نمایشگاه گروهی که به مدت یک هفته و از روز جمعه ۱۹ مهر ماه در این نگارخانه افتتاح خواهد شد، آثار درخشانی از هنرمندان نامدار و استادان بزرگ قلمزنی در کنار آثار بدیعی از هنرمندان جوان خلاق و پر استعداد به نمایش گذاشته خواهند شد.

آثار نفیس هنرمندان قلم زن به گالری «مس نگار» می آید

محمدحسن گلچین پور مدیر این مرکز فرهنگی که به عنوان تنها نگارخانه تهران است، سالهاست بر هنر های سنتی و صناعی ایران تمرکز دارد و می گوید:«هنرمندان قلم زن در دو دهه اخیر موفق شدند تحولات وسیعی در این هنر سنتی به وجود آورده و آن را از فرم و طرح های یکنواخت به پویایی در ساخت و تنوع در اجرا درآوردند و این تغییر با عنایت به استقبال هنرمندان و مجموعه داران آثار فاخر قلم زنی، جوانان شاغل در این عرصه را هم با انگیزه کرده است تا این هنر سنتی دیرپا را با نگاهی نو، اما با حفظ اصالت ها ادامه دهند».

وی افزود:شگفتی این روز های هنر قلمزنی، بانوان فعال در این عرصه هستند، در سال های گذشته به دلیل سختی کاری که این هنر داشت، کمتر بانویی جذب این رشته از هنر های سنتی می شد، ولی امروز نه تنها تعداد بانوان فعال در این رشته بسیار زیاد هستند بلکه آثار بدیع و چشم نوازی توسطشان خلق می شود.

آثار نفیس هنرمندان قلم زن به گالری «مس نگار» می آیداستادان پیشکسوتی که آثارشان در این نمایشگاه ارائه خواهند شد عبارتند از: استادان گرامی منصور حافظ پرست، رضا قادران، مجید بهرامی پور، محمدمهدی باباخانی، مصطفی میرفخرایی، حبیب آروان، محمد خورشیدی، کمال لطفی، رضا عابدی، مهران شیرزاد، سلیمان قربانیان، بهزاد ساعی، حسن نیستانی، امیر مالک صالحی. از بین بانوان وهنرمندان جوان تر هم می توان به مینا علی بنا، لیلی صفاری، حمیده بوستان، مهسا شادکام، الهام مهدیان، سیده فاطمه مرتضوی، امیر حسین بزرگیان، داوود خلجی، محمد میرزایی، ابراهیم مختاری و ... اشاره کرد.

گفتنی است نمایشگاه گروهی «آثار نفیس هنرمندان قلم زن» در روز جمعه نوزدهم مهر ماه، از ساعت ۱۶ افتتاح شده و تا روز پنجشنبه ۲۵ مهر ماه در گالری مس نگار برپا خواهد بود.

انتهای پیام/