بازدید: 3

نیروهای کُرد بار دیگر به دولت سوریه روی آورده‌اند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 2094607
نیروهای کُرد بار دیگر به دولت سوریه روی آورده‌اند

شبکه تلویزیونی العالم در گزارشی به تجاوز ترکیه به شمال سوریه پرداخت و آن را محکوم کرد.

العالم: نیروهای کُرد بار دیگر به دولت سوریه روی آورده اندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، نیروهای کُرد که با درخواست های قبلی دولت سوریه برای گفت وگو مخالفت کرده بودند در پی خیانت آمریکایی ها بار دیگر به دولت سوریه روی آورده اند.

محافل سوری درباره محکومیت و مخالفت با تجاوز ترکیه به شمال سوریه اتفاق نظر دارند و آن را اشغال سوریه و نقض حاکمیتش می دانند. این در حالی است که دمشق تأکید کرد از وجب به وجب خاک سوریه با ابزار های مشروع دفاع خواهد کرد.

خبرنگار العالم در دمشق در گزارشی گفت طبل جنگ در شمال شرقی سوریه با کامل شدن تدارکات نظامی ترکیه به صدا در آمده است و نیرو های بیشتری همچنان از طریق شهر «شانلی اورفا» در ترکیه در حال رسیدن به شمال سوریه هستند. دمشق، تجاوز ترکیه را به خاک سوریه به معنای تجاوز آشکار به حاکمیتش می داند.

«عبدالقادر عزوز» مشاور در دولت سوریه گفت: ”دولت سوریه معتقد است موضع ترکیه و کاری که می کند اشغال اراضی جمهوری عربی سوریه است و همین صفت اشغالگری به کشور سوریه کاملا این حق را می دهد تا همه تدابیر مشروع را بر اساس اصول قانون بین الملل برای بازپس گیری اراضی خود اتخاذ کند“.

خبرنگار در پایان گفت با وجود توطئه ای که سوریه را هدف قرار داده و با وجود خطری که منطقه با آن روبه روست، اما موضع کُرد ها در قبال دمشق همچنان پراکنده است و در حد انتظارات نیست.

رجب طیب اردوغان روز گذشته از آغاز عملیات چشمه صلح در شمال شرقی سوریه خبر داد (اینجا). ترکیه اخیرا اعلام کرده بود قصد دارد به بهانه «مبارزه با تروریست ها»، عملیاتی نظامی را در مناطق تحت کنترل کُرد ها در شمال سوریه آغاز کند. در پی اعلام این تصمیم ترکیه، آمریکا نیز اعلام کرد در این عملیات از آنکارا حمایت نخواهد کرد، اما نیرو های خود را از این منطقه خارج می کند. در مقابل شبه نظامیان موسوم به نیرو های دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دادند، اعلام کردند با هرگونه حمله ترکیه مقابله می کنند و واشنگتن را به خنجر زدن از پشت به خود متهم کرده اند.

انتهای پیام/