بازدید: 35

روسیه گزارش رویترز درباره حمله هوایی به منطقه کاهش تنش ادلب را رد کرد

منبع : عصر ایران کد خبر: 2034102
روسیه گزارش رویترز درباره حمله هوایی به منطقه کاهش تنش ادلب را رد کرد

وزارت دفاع روسیه تاکید کرد، جنگنده های این کشور و سوریه از تاریخ ۳۱ اوت تاکنون هیچگونه عملیاتی علیه پایگاه های موجود در منطقه کاهش تنش ادلب نداشته اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت دفاع روسیه امروز (سه شنبه) با انتشار بیانیه ای گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز درباره حملات یگان هوایی این کشور علیه منطقه کاهش تنش ادلب را بی اساس دانست.

این وزارتخانه گزارش رویترز را جعلی خوانده و تاکید کرد: یگان هوایی روسیه و سوریه از زمان آغاز آتش بس در ادلب در تاریخ ۳۱ اوت گذشته تاکنون هیچگونه حمله هوایی را انجام نداده اند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اواخر ماه گذشته میلادی در بیانیه ای اعلام کرد، ائتلاف ضد داعش حملات هوایی را علیه پایگاه های گروه های مرتبط با القاعده در شمال ادلب انجام داد که به کشته شدن ده ها تن از آنها از جمله برخی فرماندهان آنها منجر شدند.

در ادامه این بیانیه تاکید شد، در این عملیات فرماندهان القاعده در سوریه و مسئولان حملاتی هدف قرار گرفتند که جان شهروندان آمریکایی و شرکای آنها و نیز غیرنظامیان بی دفاع را تهدید می کردند.

روسیه ضمن انتقاد از این حمله ارتش آمریکا در منطقه کاهش تنش ادلب که بدون هماهنگی با مسکو و آنکارا انجام شد، تاکید کرد: واشنگتن سیستم آتش بس در ادلب را به خطر انداخت.

رویترز به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان سوری مدعی شده بود، برای اولین بار از زمان برقراری آتش بس در ادلب، حملات هوایی علیه بخش هایی از شمال غرب سوریه انجام شدند.

 این مرکز مدعی شد، تعدادی جنگنده دو حمله علیه منطقه کوه استراتژیک الاکراد در نزدیکی ساحل لاذقیه در غرب سوریه انجام دادند.