بازدید: 17

طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا

منبع : صراط نیوز کد خبر: 2004249
طراحی دکوراسیون منزل از ایده تا اجرا

طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.

صراط:

طراحی دکوراسیون داخلی این آپارتمان با ادغام ماهرانه سه خانه و تغییر در نقشه کشی ساختمان آن به وجود آمده. طراحی دکوراسیون منزل فوق توسط شرکت مهندسی آرین پاراکس بررسی و کارشناسی شده است.

استفاده از متریال خاص در طراحی دکوراسیون منزل

به نقل از گروه معماری آرین پاراکس طراوت و انرژی در طراحی دکوراسیون منزل به خاطر استفاده گسترده از بتن خام، فلزات و روکش های تزئینی می باشد. چندین ماده طبیعی و پرحرارت هم این فضای پرهیجان و پویا را به یک محیط دنج و خودمانی تبدیل کرده. ترکیب رنگی غالب، مونوکروم است. ولی مبلمان و پارچه و لوازم دکوری زرد و آبی گاه گداری در این ترکیب سیاه و سفید و طوسی و رنگ چوب، خللی وارد کرده اند.

با تغییر در نقشه کشی ساختمان در وسط خانه یک نشیمن و آشپزخانه بزرگ و دلباز قرار گرفته. لوازم زرد و آبی اقیانوسی، یک پس زمینه بتنی طوسی دارند که فضا را کمی سنگین تر کرده. کف خانه هم با کفپوش چوبی گرمای زیبایی به خود گرفته است.

 

کاناپه مدولار L، دو رنگ تشک طوسی و آبی دارد. محل تلاقی این دو رنگ، همان جایی است که میز عسلی چهارگوش قرار گرفته. این وسایل شاد و رنگی، فضای طوسی و جدی نشیمن را شاداب تر می کند در سوی دیگر قالی طوسی نشیمن، یک میز غیرعادی نقش صندلی عثمانی دکمه ای را ایفا می کند یک میز کناریِ دیگر هم در این سالن وجود دارد که مجسمه میمون است و رنگ زرد دارد. این میز محل نگهداری چند کتاب است. میز عسلی چهارگوش هم با یک ظرف میوه دکور شده.

توی بافت قالی طوسی، تعدادی تار و پود زرد رنگ وجود دارد که این قالی را به لوازم دکوری خانه متصل می کند.


گروه معماری آرین پاراکس اشاره می کند : در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه روبروی دیوار تلویزیون که با پنل های سنگی طوسی تیره پوشیده شده، چند گیاه آپارتمانی بالغ با برگ های شاداب قرار گرفته.

 

بالای کاناپه نشیمن، یک چراغ دیواری اهرمی مشکی نصب شده که این نقطه را به صورت کلی روشن می کند.

عناصر زرد رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق غذاخوری مجاور هم دیده می شود میز غذاخوری، یک شبه جزیره است و تعدادی صندلی زرد و مشکی در اطرافش قرار گرفته. کاشی های مشکی کف آشپزخانه با صلیب های زرد رنگ تزئین شده همینطور این دیوار با چند حباب نوظهور که شبیه حباب های مکالمه طراحی شده اند روشن شده.

 

طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه با ایده ای جدید

 

یکی از دیوارهای آشپزخانه، به طور کامل با کابینت های سفید پر شده. این کار برای استفاده بهینه از دیوارهای مرتفع یک خانه زیر شیروانی یک راه حل ایده آل است در نقشه کشی ساختمان جانمایی آشپزخانه در بهترین جای ممکن قرار دارد .

 

 

روی دیوار مجاور تنها یک قفسه و چند کابینت زیرین مشاهده می شود. حضور شبه جزیره، این آشپزخانه را به یک فضای باریک تبدیل کرده.

 

یکی از طراحان گروه معماری آرین پاراکی می گوید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه هود اجاق گاز، چهارچوب فولادی دارد. این قاب فولادی، هود را به یک ویژگی بزرگ و چشمگیر تبدیل می کند ولی همزمان آن را از دید مخفی می کند تا فقط نقش یک عنصر دکوری جذاب در طراحی دکوراسیون منزل ایفا کند.

سطوح بتنی خام، پس زمینه بافت داری برای فضای غذاخوری به وجود آورده و روی سقف بتن خام، چند چراغ ریلی جهت دار نصب شده. دفتر کار خانگی با دیوارهای شیشه ای خود، پشت پرده ها مخفی شده.

 

 

خانه ای که با نقشه کشی ساختمان به فضای خاص تبدیل شد

 

روی یک میز کار بزرگ، دو کامپیوتر و فضای کار وجود دارد. کنار میز یک قفسه کتاب باریک می بینیم که داخل گچ فرو رفته.

 

آرین پاراکس می افزاید این اتاق کار یک صندلی راحتی شاد دارد که برای مطالعه یا استراحت استفاده می شود. البته برای استراحت های طولانی تر یک تخت در بالای اتاق در نظر گرفته شده. یک چراغ مطالعه زمینی و قدکوتاه هم در کنار صندلی قرار گرفته که نور مورد نظر را تامین می کند و بیرون دفتر کار یک صندلی پوف طوسی و کوچک و یک آباژور مدرن زمینی دیده می شود در واقع این صندلی پوف جایی برای نشستن در راهرو و در کنار کمد کفش و لباس فراهم می کند.

کنار درب ورودی یک کمد کوچک برای آویزان کردن البسه مهمانان تعبیه شده که با پنل های چوبی جذاب، روکش شده. از قفسه زیر کمد به عنوان محلی برای چند لحظه نشستن یا جایی برای زمین گذاشتن کیسه های خرید می شود استفاده کرد.

 

دو میز پاتختی آبی به طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب، رنگ و لعاب داده.

 

 

هدبورد تختخواب، طراحی منحنی و منحصر به فردی دارد. انگار یک طراحی کلاسیک و قدیمی را به نسخه مدرن تبدیل کرده باشند. آباژورهای زمینی سطح پارچه ای و نرم این هدبورد را روشن می کنند.

رنگ زردی که در طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن دیدیم، روی قالی اتاق خواب هم تکرار شده که باعث یکپارچگی فضای خانه می شود. پوستری که روبروی تخت نصب شده، با جملات خود اهالی خانه را به بیرون آمدن از تخت تشویق می کند!

 

یکی از دیوارهای اتاق خواب، به یک کمد بدون درب تبدیل شده. یک میله، وظیفه نگهداری البسه را به عهده دارد. یک ردیف کشوی معلق هم به عنوان قفسه زیر این رگال نصب شده.

 

دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام
سرویس بهداشتی بزرگ این خانه، دو روشویی و سینک مجزا دارد این دو روشویی بلند و منحصر به فرد، جلوی یک آینه بلندتر از خود نصب شده اند چراغ های LED که پشت پنل های دیوار روشویی نصب شده اند، نور خود را به طور مساوی در محیط پخش می کنند.

 

این نورپردازی، پنل ها را معلق و شناور نشان می دهد. میز اردکی و زرد رنگ کنار وان، طراحی عجیبی دارد و محل قرار دادن وسایل حمام، شمع یا نوشیدنی خنک است و اتاق دوش درست پایین وان قرار گرفته. توالت هم پشت دیوار روشویی مخفی شده.

سردوشی حمام، بزرگ و مدل بارانی است. طاقچه تورفته و نورپردازی شده، فضای حمام را دنج و گرم کرده.

چراغ های خطی، توی سقف طوسی و تراز با سطح سقف نصب شده اند و ظاهر حمام را صیقلی کرده اند. توالت دیواری ذغالی و صفحه طوسی رنگ و مسطح روی دیوار، دکوراسیون معاصر این حمام را تکمیل کرده اند.

 

 

در تصویر آخر، ایده نقشه کشی ساختمان که توسط تیم فوق پیشنهاد گردیدع را از بالا می بینیم که نقاط مخفی خانه را بهتر ترسیم می کند: در این عکس کابینت های متعدد راهروی ورودی، و طراحی کامل تختخواب مرتفع دفتر کار را دقیق تر می بینید.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون منزل خود هستید یا درخواست مشاوره دارید می توانید به سایت شرکت مهندسی آرین پاراکس مراجعه نمایید.