بازدید: 10

حجت الاسلام مروی: روحانیت مرزبانی و مدیریت فکری جامعه را بر عهده دارد

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 2002614
حجت الاسلام مروی: روحانیت مرزبانی و مدیریت فکری جامعه را بر عهده دارد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: روحانیت و نخبگان بسیجی حوزه علمیه باید تمدن نوین اسلامی را بسازند و راهبری کنند چرا که روحانیت مرزبانی و مدیریت فکری جامعه را بر عهده دارد و در این راه باید مرز‌ها و تحولات را بخوبی بشناسد.

حجت الاسلام مروی:گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی صبح امروز ودر آغاز همایش اساتید بسیجی حوزه های علمیه اصفهان، قم و خراسان رضوی اظهار داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به ایجاد تمدن نوین اسلامی اشاره شده است، به این شکل که پس از تشکیل جمهوری اسلامی، باید دولت اسلامی، جامعه اسلامی و پس از آن تمدن حقیقی اسلامی تشکیل شود.

حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: حوزه و استادان باید به گام دوم انقلاب بپردازند ایجاد تمدن نوین اسلامی شعار نیست ۶۵ سال تجربه در پشت این بیانیه نهفته است، هوش، استعداد، خوش فکری و نبوغ حضور در این مسائل و عمق نگری را ممکن می سازد.

حجت الاسلام والمسلمین مروی افزود: ایجاد تمدن نوین اسلامی و بیانیه گام دوم مکمل هم هستند و روحانیت مسئول هستند برای شناساندن بیانیه گام دوم و تمدن نوین اسلامی و روحانیت نقش خود را بخوبی ایفاء کندن و اگر این نقش آفرینی نباشد بیگانگان تحول را بر ما تحمیل می کنند.

وی گفت: روحانیت و نخبگان بسیجی حوزه علمیه باید تمدن نوین اسلامی را بسازند و راهبری کنند چرا که روحانیت مرزبانی و مدیریت فکری جامعه را بر عهده دارد و در این راه باید مرز ها و تحولات را بخوبی بشناسد.

تولیت آستان قدس رضوی در مقایسه هویت دینی جامعه اسلامی با هویت جامعه غربی افزود: جوامع استکباری به دنبال بی هویتی جامعه هستند، چون هدف و برنامه ریزی ندارند و هرگونه ذلت و حقارت را می پذیرند، اما جامعه اسلامی که دارای هویت است سختی ها را برای آرمان ها و اعتقادات خود تحمل می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مروی گفت: دلاوری مردم در دوران ۸ سال دفاع مقدس و تحمل تحریم های ظالمانه اخیر دشمنان از همین سختی هایی است که مردم جامعه اسلامی ایران برای آرمان های خود تحمل کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: بیانیه گام دوم نگاهی به گذشته و مسیری به آینده است، باید به این بیانیه توجه بسیاری داشته باشیم.

انتهای پیام/