بازدید: 46

گزارش سازمان بهداشت جهانی از موفقیت حج 2019

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1975101
گزارش سازمان بهداشت جهانی از موفقیت حج 2019

گروه بین‌الملل ــ سازمان بهداشت جهانی در گزارشی اعلام کرد که مراسم حج امسال از نظر بهداشتی در سلامت کامل برگزار شد و هیچ بیماری همه‌گیری میان حجاج گزارش نشد.

به گزارش ایکنا به نقل از «اسپوتنیک عربی»؛ سازمان بهداشت جهانی در گزارش خود نوشت که در مراسم حج امسال هیچگونه بیماری واگیردار یا حادثه خاصی گزارش نشده است.
 
این سازمان ضمن تشکر و قدردانی از تمام کسانی که داوطلبانه به 2 و نیم میلیون زائر حج خدمات رسانی پزشکی داشته اند، افزود: به منظور اجرای تدابیر لازم در زمینه بهداشت عمومی جهت جلوگیری از بیماری های واگیردار احتمالی، تیمی متشکل از کارشناسان بهداشت این سازمان، در موسم حج امسال عازم سرزمین وحی شدند.
 
در این گزارش آمده است: موسم حج امسال در زمانی برگزار شد که سازمان بهداشت جهانی از شیوع بیماری ابولا خبر داده بود و این مسئله نگرانی های بین المللی را در پی داشت. علاوه بر آن، هنوز هم گزارش هایی از بیماری وبا، حصبه، فلج اطفال و دیگر بیماری های عفونی در بسیاری از کشورهایی که در حج شرکت کرده اند، اعلام می شود.
 
سازمان بهداشت جهانی در این گزارش افزود: تیم این سازمان در موسم حج به مراکز بهداشتی و بیمارستان های منا، مشعرالحرام و عرفات سرکشی کرده و از نزدیک، از اقدامات بهداشتی در این مناطق مطلع شدند.
 
سازمان بهداشت جهانی همچنین با استفاده از ابزارهای استاندارد، میزان خدمت رسانی پزشکی و بهداشتی در مشاعر مقدسه را ارزیابی کردند و نتایج این ارزیابی نشان می دهد که مسئولان وزارت بهداشت عربستان همچنان به خدمت رسانی به حجاج و پاسخ به نیازهای آنان ادامه می دهند.
 
این سازمان در پایان تأکید کرد: مقامات سعودی آمادگی لازم را برای جلوگیری از خطرات و بیماری هایی چون گرمازدگی و مسمومیت غذایی دارند و امسال موارد کمی از این بیماری ها، گزارش شده است.
 
انتهای پیام