بازدید: 19

نتانیاهو: با کشورهای عربی به نوعی صلح غیررسمی دست یافته‌ایم

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1905531
نتانیاهو: با کشورهای عربی به نوعی صلح غیررسمی دست یافته‌ایم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت میان این رژیم و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نوعی «صلح غیررسمی» حاصل شده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه ای با یک رسانه آمریکایی گفت میان این رژیم و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نوعی «صلح غیررسمی» حاصل شده است.

نتانیاهو روز پنجشنبه در مصاحبه با مجله آمریکایی «تایم» گفت: «هنگامی که شما از ایده حذف اسرائیل دست می کشید، می توان مشکل را حل کرد. دولت های عربی اطراف ما تقریباً به این سمت حرکت کرده اند.»

در سال های اخیر گزارش های متعددی از تماس های پشت پرده برخی از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی منتشر شده و حتی گفته می شود که این رژیم ها روابط امنیتی نزدیکی با یکدیگر برقرار کرده اند.

«یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی حدود ده روز پیش اذعان کرد این رژیم نه تنها با مصر و اردن بلکه با بسیاری از کشورهای عربی رابطه دارد. نتانیاهو پیش از این، بهمن ماه سال گذشته گفت کشورهای عربی مواضع خودشان را در قبال مسئله اسرائیل-فلسطین تغییر داده اند.

سیاست کشورهای عربی در عادی سازی با رژیم صهیونیستی مورد مخالفت جوامع این کشور قرار دارد. عربستان سعودی در سال های گذشته سیاستی را برای سرکوب هر گونه افشاگری در پیش گرفته و شماری از فعالانی که در این باره افشاگری کرده اند را بازداشت کرده است.

انتهای پیام/