بازدید: 8

جمع‌آوری زکات فطریه با نرم‌افزارها و 23 هزار صندوق بهزیستی

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 1808848
جمع‌آوری زکات فطریه با نرم‌افزارها و 23 هزار صندوق بهزیستی

گروه جامعه ــ رئیس دبیرخانه مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی از آماده بودن نرم‌افزارهای تلفن همراه و سایت فطر آنلاین به همراه 23 هزار صندوق برای جمع‌آوری زکات فطریه خبر داد.

فرهاد اقطار، رئیس دبیرخانه مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی در گفت و گو با خبرنگار ایکنا؛ در خصوص جمع آوری و هزینه کرد زکات فطریه، گفت: 23 هزار صندوق برای جمع آوری زکات فطریه در سراسر کشور آماده شده که بلافاصله پس از اعلام عید فطر فعالیت این صندوق ها آغاز می شود.

وی از هماهنگی مشترک با کمیته امداد در خصوص جمع آوری زکات فطریه خبر داد و گفت: امسال به صورت مشترک اقدامات مربوط به جمع آوری فطریه توسط بهزیستی و کمیته امداد انجام می شود و یک طرف صندوق ها به صورت متحدالشکل لوگوی بهزیستی و طرف دیگر آن لوگوی شورای عالی زکات کشور چاپ شده است.

اقطار از فعالیت سامانه جمع آوری آنلاین فطریه نیز خبر داد و گفت: با ورود به این سامانه فرد مشخص می کند که پولی که پرداخت می کند فطریه است یا کفاره برای سید است یا غیر سید و امکان محاسبه فطریه نیز وجود دارد. پس از پرداخت وجه نیز پول به نیازمندان همان شهرستان رسانده می شود.

وی ادامه داد: همچنین از طریق نرم افزارهای روبیکا و آپ امکان جمع آوری فطریه و هزینه کرد آن برای مددجویان بهزیستی در همان شهرستان فراهم شده است.

اقطار با اشاره به اینکه در سال جاری با سیاست هایی که وجود داشت بهزیستی نتوانست برنامه هایی در صدا و سیما برای گلریزان برگزار کند، گفت: اما با توجه به اینکه خود سازمان بهزیستی پنج هزار خیریه فعال در کشور و هزاران خیر مرتبط با خود دارد، بالغ بر 24 میلیارد تومان کمک مردمی برای مناطق سیل زده جمع آوری شد.  

انتهای پیام