بازدید: 49

جشنواره کن گزارش از برابری جنسیتی در این مراسم منتشر کرد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1778285
جشنواره کن گزارش از برابری جنسیتی در این مراسم منتشر کرد

برگزار کنندگان جشنواره فیلم کن میزان فیلم کارگردان‌های زن در طول سال و این جشنواره را اعلام کردند.

جشنواره کن گزارش از برابری جنسیتی در این مراسم منتشر کردبه گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ورایتی، موسسان جشنواره فیلم کن روز دوشنبه گزارشی از برابری جنسیتی در این جشنواره و فیلم های امسال منتشر کردند.

کارگردان هنری جشنواره، «تیری فرمو» در طی چند روز گذشته با سوالاتی در مورد تعداد کارگردان های زنی که در رقابت این جشنواره حضور دارند مواجه شده بود.

او اعلام کرده که حضور کارگردان های زن در کن همواره یکی از دغدغه ها و مشکلاتی است که این جشنواره با آن درگیر است و به طور کلی در هفتاد و دومین دوره این جشنواره ۱۵ فیلمساز زن حضور دارند.

با توجه به آمار، این سازمان اظهار کرد که ۲۶ درصد از ۱۸۴۵ فیلم سینمایی بلند ثبت شده امسال، توسط زنان ساخته شده است و در بخش فیلم کوتاه نیز به ۳۲ درصد افزایش پیدا می کند، همچنین در ۴۴ درصد، فیلم های آموزشی توسط زن ها ساخته می شود، کن همچنین گفت این اعداد و ارقام از فیلمسازی بانوان نشان از آن دارد که در سال های آتی شاهد فیلم های بیشتر و مهمتری از سوی آن ها خواهیم بود.

این سازمان همچنین اعلام کرد که در داخل خود جشنواره نیز در حدود ۶۱ درصد از هماهنگ کننده ها و عوامل این جشنواره را زن ها تشکیل می دهند.
گفتنی است جشنواره فیلم کن سال گذشته با امضای تعهد «۵۰۵۰x۲۰۲۰» موظف شده بود که میزان حضور کارگردان های زن در بخش رقابتی را افزایش دهد که به نظر می رسد این امر تا حد قابل قبولی محقق نشده است.

انتهای پیام/