بازدید: 91

سوپ چغاله بادام یک سوپ بهاری خوشمزه

سوپ چغاله بادام یک سوپ بهاری خوشمزه

در این بخش از آشپزی با پارسینه برایتان طرز تهیه بک سوپ بهاری و خوش‌طعم با مواد اولیه فوق العاه پرطرفدار را آماده کرده‌ایم با ما باشید با طرز تهیه سوپ چغاله بادام.

تحریریه پارسینه: بهار است و مخصوصا در اردیبهشت ماه قرار داریم. ماه، ماهِ هنرنمایی و استفاده از زیبایی هاست.درا ین بخش برایتان طرز تهی سوپ چاغاله بادام که یک سوپ خوشمزه و شیک است را برایتان آماده کرده‌ایم که در ادامه خواهید دید.
 
سوپ چغاله بادام یک سوپ بهاری خوشمزه 
 
مواد لازم:

چغاله بادام ۱۵۰ گرم
كلم بروكلي خرد شده نصف پيمانه
فلفل دلمه‌اي خرد شده ۱/۴پيمانه
آب مرغ دو پيمانه
پنير پارمسان و آرد از هر کدام دو قاشق سوپخوري
پياز يك عدد
سير يك حبه
كره ۵۰ گرم
نمك و فلفل به ميزان لازم

طرز تهيه:
چغاله‌ها را نگيني خرد كرده به همراه فلفل دلمه‌اي و كلم بروكلي درون مخلوط‌كن ريخته و خوب ميكس مي‌كنيم. پياز را نگيني خرد كرده و كمي در كره تفت مي‌دهيم تا سبك شود. سير ساطوري شده را به آن اضافه مي‌كنيم و چند ثانيه ديگر تفت مي‌دهيم .
سپس آرد را اضافه كرده و روي حرارت ملايم قرار مي‌دهيم تا بوي خامي آرد گرفته شود ولي تغيير رنگ ندهد. آب مرغ را اضافه كرده و روي حرارت ملايم هم زده تا گلوله‌اي از آرد نماند. وقتي مايه يكدستي به دست آمد از صافي عبور مي‌دهيم تا سير و پياز جدا شود سپس مواد ميكس شده (مخلوط چغاله، كلم و فلفل دلمه‌اي) را اضافه كرده و مجددا روي حرارت قرار مي‌دهيم. نمك و فلفل زده و پنير پارمسان را هم اضافه مي‌كنيم. پس از ۱۵ الي ۲۰ دقيقه از روي حرارت برداشته و در ظرف مورد نظر ريخته و سرو مي‌كنيم.مي‌توان كمي خامه هنگام سرو به سوپ افزود .