بازدید: 212

ایجاد تسهیلات برای لنج‌های تجاری ایران به مقصد قطر

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1253868
ایجاد تسهیلات برای لنج‌های تجاری ایران به مقصد قطر

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت:حضور هیئت عالیرتبه از مدیران ارشد وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر به ایران می‌تواند موجب گسترش روابط تجاری دو کشور شود.

ایجاد تسهیلات برای لنج های تجاری ایران به مقصد قطربه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، با اشاره به اینکه در حوزه دریایی ۲ پیشنهاد از سوی محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به هیات عالیرتبه از مدیران ارشد وزارت حمل و نقل و سازمان بنادر قطر ارائه شده است، اظهار کرد: جست و جو، نجات و شناسایی اسناد دریانوردی دو محور پیشنهاد شده است. سازمان بنادر و دریانوردی ایران آمادگی دارد تا با سازمان بنادر قطر در دو حوزه یاد شده، تفاهم نامه امضا کند. در جلسه اخیر بین مسئولان سازمان بنادر ایران و قطر قرار بر این شد که قطری ها در این زمینه بررسی های لازم را انجام دهند و در صورت موافقت دو سند همکاری به امضا برسد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از لنج های تجاری ایران از بوشهر به مقصد قطر حرکت می کنند، خاطرنشان کرد: مذاکرات مسئولان سازمان بنادر ایران با سایر کشوها از جمله قطر می تواند تسهیلات مختلفی را برای لنج های تجاری ایران ایجاد کند. بنابراین در مذاکرات صورت گرفته بین مسئولان سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر قرار بر این شد تا بخشی از نیازهای قطر که تاکنون توسط کشور ترکیه تامین می شد از طریق ایران صورت گیرد.

انتهای پیام/

پیشنهادات مدیرعامل سازمان بنادر به هیئت قطری