بازدید: 123

شستشوی واژن زنان، بهترین راه

منبع : نی نی بان کد خبر: 1209345
شستشوی واژن زنان، بهترین راه

آلت تناسلی تان را هر روز بشوئید. محیط واژن به طور طبیعی دارای اسیدیته متوازن است.

آلت تناسلی تان را هر روز بشوئید. محیطواژن به طور طبیعی دارای اسیدیته متوازن است. این محیط از واژن در برابر عفونت ها محافظت می کند. بنابراین به هم نزدنِ توازن اسیدی واژن بسیار اهمیت دارد. واژن را با آب از جلو به عقب بشویید.
از صابون های معطر استفاده نکنید. از صابون معمولی استفاده کنید که حساسیتی ایجاد نمی کند. بهتر است که اصلاً از صابون استفاده نکنید.
شستشوی واژن با سر دوش که مستقیماً به طرف واژن گرفته شده باشد، توصیه نمی شود.
مقعدتان را از جلو به عقب و دور از واژن تان بشویید.
زنی در حال شستشوی واژن از جلو به عقب. او از صابون استفاده نمی کند. طی دوران عادت ماهانه تامپون یا نوار بهداشتی را مرتب عوض کنید.  از پوشیدن لباس های خیلی تنگ برای پایین تنه خودداری کنید. 
برخی زنان موی زهار خود را می تراشند. میتوانید این کار را بکنید اگر به نظر خودتان جذابتر باشد، اما از نظر بهداشتی این کار ضروری نیست. اگر از واژن تان به خوبی مراقبت کنید، ریسک ابتلا به عفونت واژنی در شما کاهش می یابد.
زنان می توانند برای جذب خون در طول عادت ماهانه، از نوار بهداشتی یا تامپون استفاده کنند.

نوار بهداشتی
نوار بهداشتی یک پد کوچک است که زنان در لباس زیر خود قرار می دهند. نوار بهداشتی باریکه ای چسبناک در سطح زیرین خود دارد که آن را در جای خود ثابت نگه می دارد.شما می توانید که نوارهای بهداشتی را در اندازه ،شکل و ضخامت های گوناگون خریداری کنید. هر چند ساعت یک بار، نوار بهداشتی را عوض کنید.

تامپون
تامپون باریکه ایست از پنبه لایی با بندی که به آن متصل است. تامپون در داخل واژن قرار می گیرد، در این حالت بند آن باید در خارج از واژن آویزان بماند. شما می توانید تامپون ها را در اندازه های مختلف خریداری کنید. هر چند ساعت یک بار، تامپون را عوض کنید. برای برداشتن تامپون، بند آن را با دقت بکشید.
می توانید به دلخواه خود انتخاب کنیدکه از تامپون استفاده کنید یا از نوار بهداشتی. زنانی که فکر می کنند تامپون ممکن است باعث پارگی پرده بکارت آنها شود، می توانند از نوار بهداشتی استفاده کنند.

در صورت داشتن درد
عادت ماهانه برای برخی زنان، دردناک است. می توانید با استراحت دادن به خود و شل کردن عضلات، درد را در ناحیه شکم یا پشت (رحم) کاهش دهید. مثلاً می توانید:
با آب گرم استحمام کنید یا دوش بگیرید؛
یک کیسه آب گرم را روی کمر یا شکم تان قرار دهید؛
دم نوشی آرام بخش بنوشید (مثلاً چای بابونه)؛
تمرینات ورزشی یا شل کردن عضلات را امتحان کنید.
درباره داروهای مناسب از داروخانه پرس و جو کنید.

آمیزش جنسی
برخی زنان می خواهند که در طول عادت ماهانه آمیزش جنسی داشته باشند و برخی دیگر تمایلی به آن ندارند. اگر زن تمایل داشته باشد می تواند در طول عادت ماهانه ، آمیزش جنسی داشته باشد. این کار مشکل بهداشتی ایجاد نخواهد کرد.