بازدید: 140

میدل ایست آی: بی توجهی عربستان به گزارش‌ها درباره تخلفات نیروهایش در یمن

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 1112153
میدل ایست آی: بی توجهی عربستان به گزارش‌ها درباره تخلفات نیروهایش در یمن

پایگاه اینترنتی «میدل ایست آی» فاش کرد ائتلاف تحت رهبری سعودی که یمن را بمباران می‌کند، به تخلفات نیروهایش از قوانین انسانی و بین المللی توجه چندانی ندارد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی «میدل ایست آی» فاش کرد ائتلاف تحت رهبری سعودی که یمن را بمباران می کند، کمتر از پانزده درصد از بیش از سیصد تخلف اعلام شده در قوانین بین المللی را که نیروهایش مرتکب شده اند، بررسی می کند.

این پایگاه اینترنتی اعلام کرد: وزارت دفاع انگلیس بیش از سیصد و شانزده مورد تخلف از قوانین انسانی را که ائتلاف تحت رهبری عربستان مرتکب آن ها شده شناسایی کرده است. در عین حال، گروه بررسی کننده این موارد در این ائتلاف که در ریاض مستقر است، فقط چهل و یک گزارش از تلفات غیرنظامیان ناشی از حملات هوایی را بررسی کرده است.

سازمان ملل برآورد کرده است از زمان آغاز جنگ خونین یمن در مارس۲۰۱۵ تاکنون بیش از ده هزار نفر کشته شده اند. فقط در ده هفته گذشته هشتاد و پنج هزار نفر در آنچه به بزرگترین بحران انسانی جهان تبدیل شده است، آواره شده اند.

بیش از بیست و دو میلیون نفر نیازمند کمک هستند؛ بدترین مورد شیوع وبا در تاریخ معاصر، یمن را فرا گرفته است. با وجود این، عربستان در برابر درخواست ها مبنی بر پایان دادن به بمباران های سه ساله اش مقاومت کرده است.

افسران رابط نیروی هوایی عربستان در مقر آن در ریاض مستقرند تا بر عملیات ها نظارت داشته باشند. دولت انگلیس از زمان آغاز جنگ یمن، مجوز فروش بیش از شش میلیارد و سیصد میلیون پوند سلاح از جمله بمب ها و موشک های هدایت شونده با لیزر را به عربستان صادر کرده است.

با وجود این، وزارت دفاع انگلیس از تایید این موضوع خودداری کرده است که آیا سلاح های عرضه شده از طرف انگلیس در هیچکدام از این اتهامات استفاده شده اند یا خیر.  

در عین حال، انگلیس درخواست ها برای بررسی بین المللی را در خصوص این اتهامات رد کرده است. در عوض، انگلیس اعلام کرده است عربستان باید در موارد تخلفات انسانی، بررسی هایی انجام دهد.

انتهای پیام/

افشاگری میدل ایست آی درباره بی توجهی ائتلاف سعودی به تخلفات در یمن