بازدید: 17

وقتی میراث فرهنگی به سمت پولدارها غش می‌کند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 1006876
وقتی میراث فرهنگی به سمت پولدارها غش می‌کند

در حالی که رئیس‌جمهور در سال‌های گذشته تأکید ویژه‌ای بر حقوق شهروندی و توریسم داشته، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، در اقدامی عجیب و غیرقانونی دستور توقف صدور مجوز «خانه مسافر» را داده است

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، در حالی که رئیس جمهور در سال های گذشته تأکید ویژه ای بر حقوق شهروندی و توریسم داشته، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، در اقدامی عجیب و غیرقانونی دستور توقف صدور مجوز «خانه مسافر» را داده است که اولاً در حیطه وظایف و شأن سازمانی او نیست و نیاز به اخذ مجوز هیئت دولت را دارد، ثانیاً در تضاد شدید با حقوق شهروندی است.
بنابراین گزارش، سازمان میراث فرهنگی در حمایت از هتلداران این دستور را صادر کرده تا شاید برای نخستین بار در مباحث اشتغال و اقتصاد، حاکمیت (دولت) طرف پولدارها را گرفته باشد!
«خانه مسافر»ها در حال حاضر برای حدود 12 هزار خانواده ایرانی اشتغال پایدار ایجاد کرده که با اخذ مجوزهای قانونی هم به توسعه توریسم کمک می کنند هم به توزیع عادلانه ثروت در شهرهای مختلف کشور؛ ضمن اینکه تأسیس «خانه مسافر»ها و ایجاد زیرساخت های الکترونیک و صدور مجوزهای مختلف برای تأیید و شناسنامه دار شدن این اماکن از دستاوردهای دولت و برگرفته از تجربه های موفق جهانی در کشورهای توریستی است. نکته قابل تأمل در خصوص «خانه مسافر»ها همراهی کامل دولت با ایجاد و توسعه آن بوده به طوری که دستور وزیر نیرو برای تسهیلات ویژه به این اماکن مردمی و قانونی، صدور پلاک، اخذ مجوزهای ایمنی، امنیتی و بهداشتی، قرارگرفتن در چتر حمایتی بیمه و مالیات و... از جمله این موارد است. باید دید آیا رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در جریان این خطای بزرگ و استراتژیک آن هم در شرایط فعلی اقتصادی و معیشتی مردم در آستانه عید نوروز هست یا خیر؟
منبع: روزنامه جوان

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/