بازدید: 293

معرفی یکی از سرگرمی‌های جذاب فضانوردان!/ جزایر دریای کارائیب؛ خیره کننده ترین نقطه بر روی زمین! +تصاویر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 998438
آندره باریسنکو فضانورد روس منظره جزایر دریای کارائیب از 400 کیلومتری را دارای زیبایی خیره کننده می‌داند.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، گرچه گرمان تیتف درباره منظره چراغ های روشن شهرهای بزرگ روسیه در زمان سفرش به فضا مطالبی را گفته بود و برای نخستین بار ساکنان شهر پرت استرالیا در زمان پرواز فضایی جان گلن نخستین فضانورد آمریکایی در سال 1962 تلاش کردند با روشن کردن تمام چراغ ها به او سلام بفرستند و گلن از دیدن منظره زیبای چراغ های یک شهر بزرگ از مدار زمین شگفت زده شد اما امروز و با توسعه شهرها و نورباران آنها در شب، زمین بسیار زیبا به نظر می رسد.

معرفی یکی از سرگرمی های جذاب فضانوردان!/ جزایر دریای کارائیب؛ خیره کننده ترین نقطه بر روی زمین! +تصاویر

 آندره باریسنکو فضانورد روس که تاکنون نزدیک به 400 شبانه روز از عمر خود را در مدار زمین گذرانده در پاسخ به یکی از خوانندگان ماهنامه "اخبار فضایی" به نکته جالبی درباره زندگی در ایستگاه فضایی بین المللی اشاره کرده است که بی ارتباط با زیبایی های زمین چه در شب و چه در روز نیست.

باریسنکو 54 ساله که قبل از ورود به گروه کیهان نوردان روسیه در سال 2003 به عنوان مهندس طراح سامانه های فضایی در شرکت تولیدات فناوری فضایی انرگیا مشغول به کار بود، نخستین سفرش را به فضا در 4 آوریل 2011 آغاز کرد که 164 شبانه روز طول کشید. سفر دوم وی 173 روزه بود و از 10 اکتبر 2016 شروع شد.

معرفی یکی از سرگرمی های جذاب فضانوردان!/ جزایر دریای کارائیب؛ خیره کننده ترین نقطه بر روی زمین! +تصاویر

باریسنکو می گوید: یکی از سرگرمی ها و شاید بتوان گفت استراحت روانی فضانوردان، نگاه به زمین و عکسبرداری از آن است. ایستگاه فضایی بین المللی هر 90 دقیقه یک بار زمین را دور می زند به همین دلیل ساکنان ایستگاه هر 45 دقیقه می توانند به قسمت شب یا روز زمین وارد شوند و سیاره مادری خود را در شب یا روز مشاهده کنند. نکته جالب آن است که با توجه به گسترش شبکه برق رسانی ، منظره شبانه شهرها زیباتر از منظره روزانه آنهاست، بر خلاف بخش های غیرمسکونی زمین که به طبیعت نزدیک ترند و روزها زیبایی خود را نشان می دهند.

وی می افزاید: از ارتفاع 400 کیلومتری تحت شرایط مطلوب دید، می توان حرکت یک ماشین سواری که چراغ های پرنوری داشته باشد را دید.

به نظر باریسنکو یکی از بهترین عکس های شب را تام پسکه فضانورد همکار او برداشته و وی آن را به عنوان بهترین سند برای اثبات حرفش می داند که زمین با چشم غیرمسلح، باز هم به شکل شگفت انگیزی زیباست.

معرفی یکی از سرگرمی های جذاب فضانوردان!/ جزایر دریای کارائیب؛ خیره کننده ترین نقطه بر روی زمین! +تصاویر

وی همچنین منظره جزایر دریای کارائیب از 400 کیلومتری را دارای زیبایی خیره کننده می داند و در پاسخ به این سوال که آیا مکان خاصی در زمین وجود دارد که آن را با علاقه زیاد تماشا می کردید می گوید: بله، چنین جایی وجود دارد. من واقعا دوست داشتم دیدن کارائیب را هیچ وقت از دست ندهم. نمی توانم بگویم این مکان تنها محل مورد علاقه من در این سیاره است، اما تماشای آن بسیار جالب بود. ترکیب و کم و زیاد شدن رنگ، که با چشم غیر مسلح کاملا قابل مشاهده بود هر بیننده ای را به خود جذب می کند. این محل در هر زمانی از سال، تقریبا در هر آب و هوایی بسیار جذاب و جالب است.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

 

 


معرفی یکی از سرگرمی‌های جذاب فضانوردان!/ جزایر دریای کارائیب؛ خیره کننده ترین نقطه بر روی زمین! +تصاویر
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها