بازدید: 64

خودکشی دختر 20 ساله با تفنگ پدر/ سرقت عجیب ماشین حمل مرغ/ قتل پسر جوان در شوش با ضربات چاقو

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 983683
در بسته اخبار حوادث امروز از خودکشی دختر 20 ساله با تفنگ پدر، سرقت عجیب ماشین حمل مرغ، قتل پسر جوان در شوش با ضربات چاقو و چند خبر دیگر می خوانیم.

خودکشی دختر 20 ساله با تفنگ پدر/ سرقت عجیب ماشین حمل مرغ/ قتل پسر جوان در شوش با ضربات چاقوبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، در بسته اخبار حوادث امروز از خودکشی دختر 20 ساله با تفنگ پدر، سرقت عجیب ماشین حمل مرغ، قتل پسر جوان در شوش با ضربات چاقو و چند خبر دیگر می خوانیم.

 

دستگیری دزدی که ماشین حمل مرغ را دزیده بود

میزان نوشت: سارقی که یک دستگاه خودروی ویژه حمل مرغ را در خمین سرقت کرده بود، دستگیر شد.

سرهنگ عزیز عزیزی فرمانده انتظامی شهرستان خمین  گفت:در پی دریافت گزارشی درباره سرقت یک دستگاه خودروی نیسان یخچال دار حامل بار مرغ، برنامه ریزی پلیس برای شناسایی و دستگیری عاملان سرقت آغاز شد.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیس فرد سارق، شناسایی و در تحقیقات انجام شده مشخص شد که بار خودرو در یکی از روستا های شهرستان تخلیه شده است

به گفته عزیزی با هماهنگی مرجع قضایی، منزلی که بار مرغ در آن تخلیه شده، مورد بازدید قرار گرفت و مشاهده شد که بار مرغ فاسد شده است

بار مرغ برای معدوم شدن تحویل اداره بهداشت شهرستان شد.

 

دستگیری فردی که در فضای مجازی تهدید به قتل می کرد

ایسنا نوشت: رییس پلیس فتا استان یزد گفت: فردی که با ظن مبنی بر این که فردی با زن برادرش رابطه نامشروع دارد در فضای مجازی وی را تهدید به قتل کرده بود، توسط کارآگاهان جرائم رایانه ای پلیس فتا استان یزد شناسایی و دستگیر شد .

سرهنگ«مرتضی ابوطالبی» اظهار کرد: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا مبنی بر این که مدتی است شخصی با هویت نامشخص و ادعاهای کذب، در فضای مجازی و با تماس تلفنی وی را به قتل تهدید به قتل می نماید و مسبب سلب آرامش از وی و خانواده اش شده است، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت .

وی افزود: پس از هماهنگی با مرجع قضایی، طی اقدامات فنی و تخصصی ماموران موفق شدند، عامل تهدید به قتل شاکی را شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه متهم را دستگیر کنند .

رییس پلیس فتای استان یزد تصریح کرد: متهم با توجه به اعتیاد و مصرف مواد مخدر و مشروبات الکی دچار شک گردیده و در یکی از شبکه های اجتماعی شاکی را تهدید به قتل نموده بود و در اظهارات خود اعتراف کرده که با مشاهده دو سه مرتبه ورود و خروج شاکی به منزل برادرش و با توجه به این که زن برادرش عشق قبل ازدواجش بوده دچار شک گردیده و با هویت مجهول در یکی از شبکه های اجتماعی و با فرستادن چندین عکس که شاکی در نزدیکی درب منزل برادرش بوده، وی را تهدید به قتل نموده است .

سرهنگ ابوطالبی در پایان با توجه به این که بستر شبکه های اجتماعی فضای مناسبی برای اقدامات تلافی جویانه نیست، به کاربران شبکه های اجتماعی گفت : تهدید به انجام عملی که ممکن است موجب ضرر آبرویی یا شرافتی یا افشای اسرار خصوصی فرد صورت بگیرد و خواه فرد تهدید کننده تقاضای مال به قصد اخاذی کرده باشد یا نه، خود به تنهایی یک جرم مستقل بوده و بر اساس ماده 669 قانون مجازات سلامی « 74 ضربه شلاق» یا « حبس از دو ماه تا دو سال» حسب مورد در نظر گرفته است .

 

 

سرقت های دو شیاد با معامله طلایی

میزان نوشت: دو شیاد که به بهانه فروش طلا زیر قیمت بازار کلاهیرداری می کردند،شناسایی و دستگیر شدند.

چندی پیش صاحب یک طلافروشی در منطقه نارمک با مراجعه به دادسرای ناحیه ۴ تهران اعلام داشت که دو نفر در پوشش فروش مقدار قابل توجهی طلا اقدام به کلاهبرداری و سرقت یک چک ۸۰ میلیون تومانی از وی کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور دادیار شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۴، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه چهارم پلییس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چندی قبل با دو مرد جوان که ادعا می کردند قصد فروش طلا به زیر قیمت بازار را دارند آشنا شدم، ابتدا حرفهایشان را باور نمی کردم، اما آن ها با چرب زبانی هایشان توانستند جلب اعتماد کنند و برای اینکه اطمینان من بیشتر شود یک نمونه از طلاهایشان را به صورت پرس شده بود در اختیارم قرار دادند. طلا را مورد بررسی قرار دادم و از چند مرد طلافروش نیز کمک خواستم؛ همگی آن را تایید کردند و همین باعث شده بود که اعتمادم به این دو جوان بیشتر شود. پس از چندی تصمیم گرفتم تا یک کیلو طلا را که در بازار در حدود ۱۲۰ میلیون تومان ارزش داشت، به قیمت ۸۰ میلیون تومان از آن ها بخرم.

مالباخته در ادامه اظهاراتش گفت: یک روز قبل از قرار ملاقات برای انجام این معامله ی طلایی! یکی از این دو نفر با من تماس گرفت و خواست تا یک چک تضمینی به مبلغ ۸۰ میلیون تومان برایشان تهیه کنم تا معامله طلایی را به راحتی انجام دهیم. فردای آن روز دو مرد که خودشان خواسته بودند معامله را در خانه من انجام دهند پای در خانه گذاشتند و ابتدا با توجه به دوستی که با آن ها پیدا کرده بودم شروع به صحبت های دوستانه کردیم و سپس یکی از آن ها خواست تا چک تضمینی را به آن ها نشان دهم تا در ادامه طلا ها را در اختیارم قرار دهند.

مالباخته در خصوص نحوه سرقت چک تضمینی ۸۰ میلیون تومان به کارآگاهان گفت: من که در همین مدت کوتاه به آن ها اعتماد پیدا کرده بودم، چک تضمینی را به آن ها نشان دادم؛ سپس یکی از آن ها خواست تا یک پاکت در اختیارشان قرار دهم، یک پاکت به آن ها دادم و از من خواستند تا چک تضمینی را داخل آن بگذارم؛ در حالیکه پاکت حاوی چک روی میز جلوی آن ها قرار داشت، یکی از آن ها مدعی شد که قصد دارند به پایین رفته تا طلا ها را از ماشین بیاورند و همزمان، نفر دوم از من خواست تا یک لیوان آب برایش بیاورم تا قرص هایش را بخورد ".

مالباخته ادامه داد: لیوان آب را برای مرد طلافروش آوردم؛ همه چیز عادی به نظر می رسید و درحالی که چک داخل پاکت بود آن ها از خانه خارج شدند تا طلا ها را بیاورند، اما هر چه منتظر آن ها ماندم خبری نشد. به سراغ پاکت رفتم؛ آنجا بود که فهمیدم مردان فریبکار در زمانی که برای ریختن آب به آشپزخانه رفته بودم چک تضمینی را با یک برگ چک دیگر تغییر داده و به بهانه آوردن طلا از داخل ماشین پا به فرار گذاشتند.

با انجام تحقیقات پلیسی و بررسی پرونده های مشابه، کارآگاهان موفق به شناسایی دو مالباخته دیگری شدند که آن ها نیز به همین شیوه در دام کلاهبرداران طلایی گرفتار شده بودند،اما اینبار اقدام به سرقت دلار و یورو از مالباختگان کرده بودند.

این دو مالباخته در اظهارات خود عنوان داشتند، زمانیکه مردان طلافروش به داخل خانه شان آمدند از آن ها درخواست دلار و یورو نموده و در ادامه، به همان شیوه مشابه از آن ها خواسته اند تا پول ها را داخل پاکت بگذارند و پس از آن، در زمان مراجعه مالباخته به آشپزخانه جهت آوردن نوشیدنی، این دو نفر از این فرصت استفاده کرده و به جای پول های واقعی داخل پاکت، دلار و یورو تقلبی و تزئینی قرار داده و در ادامه و به همان بهانه آوردن طلا از داخل ماشین از محل متواری شدند.

با توجه به شیوه شگرد استفاده شده در این سه فقره کلاهبرداری و سرقت، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی احتمال دادند که این دو کلاهبردار طلایی از مجرمان سابقه دار باشند؛ لذا در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار، موفق به شناسایی دو مجرم سابقه دار و حرفه ای در ارتکاب جرایم مرتبط با کلاهبرداری به نام های منصور و مهدی شدند که در سال ۹۵ از زندان آزاد شده و با طراحی این سناریو دست به کلاهبرداری زده بودند.

با شناسایی هویت واقعی دو متهم پرونده، اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه آن ها در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با انجام اقدامات پلیسی جهت دستگیری متهمان، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمان پرونده قصد دارند تا به همین شیوه و شگرد، فرد دیگری را مورد سرقت و کلاهبرداری قرار دهند؛ لذا با شناسایی محل تردد متهمین در محدوده تهرانپارس، سرانجام این دو متهم طلایی!، صبح روز پنج شنبه زمانیکه وارد خانه طعمه شان شده بودند تا نقشه شان را بار دیگر اجرایی کنند از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال افزایش تعداد شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته باشند، قرار قانونی از سوی دادیار محترم پرونده صادر و متهمین جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند؛ از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت و کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمین و طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان – خیابان ابذر غفاری – جنب کلانتری ۱۲۰ سیدخندان مراجعه کنند.

 

قتل پسر جوان در طبقه دهم پاساژ میدان شوش

تسنیم نوشت: پسر جوان در طبقه دهم پاساژ میدان شوش به قتل رسید.

ساعت 24 شب گذشته مأموران کلانتری 116 مولوی با بازپرس کشیک قتل پایتخت تماس گرفته و اعلام کردند پسر جوانی در یک اتاقک نگهبانی در طبقه دهم پاساژی در میدان شوش به قتل رسیده است.

دقایقی بعد از اعلام این خبر، سجاد منافی آذر؛ بازپرس امور جنایی تهران در صحنه جرم حاضر و مشغول تحقیقات درباره این پرونده شد.

شواهد نشان داد مقتول پسر افغانستانی است که با ضربات متعدد چاقو در اتاقک نگهبانی به قتل رسیده و دو ضارب که پسران افغانستانی بودند بعد قتل از صحنه جرم گریخته و در تماس با یکی از دوستانشان اعلام کرده اند که پس از ارتکاب قتل، جسد مقتول را در اتاقک نگهبانی رها کرده اند.

سرانجام با دستور سجاد منافی آذر؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت متهمان فراری ادامه دارد.

 

 

ناپدید شدن 30 ایرانی در تصادف دو کشتی در چین

ایسنا نوشت: در پی برخورد دو کشتی در آب های چین دست کم 32 نفر ناپدید شدند که 30 تن از آنها ایرانی هستند.

بنابر اعلام رسانه های داخلی چین، به دنبال برخورد دو کشتی باری که شب گذشته (شنبه) در سواحل شرق چین رخ داد، دست کم 32 نفر ناپدید شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: گفته شده یکی از این کشتی های باری به دلیل وقوع این حادثه دچار آتش سوزی شده است.

همچنین طبق گزارش ها 32 ناپدید شده این حادثه از خدمه کشتی حامل نفت بوده که شامل 30 ایرانی و دو تبعه بنگلادشی است.

همچنین 21 خدمه چینی کشتی باری دیگر از این حادثه نجات پیدا کردند.

 

 

سرقت بامدادی از بانک سپه مرودشت با ورود از پنجره

میزان نوشت: فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری یک سارق بانک بلافاصله بعد از سرقت و کشف ده میلیون ریال وجه نقد مسروقه خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی گفت: سحرگاه روز گذشته در پی به صدا درآمدن آژیربانک یکی از شعب بانک سپه شهرستان مرودشت، بلافاصله ماموران انتظامی و کارآگاهان پلیس آگاهی در محل بانک حاضر شدند.

وی افزود: با حضور به موقع ماموران، یک نفر سارق که پس از سرقت از بانک در حال متواری شدن بود پس از تعقیب و گریز در مدت کوتاهی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه سارق با تخریب یکی از پنجره های بانک اقدام به سرقت کرده بود، خاطر نشان کرد: دربازرسی بدنی از متهم تجهیزات تخریب و مبلغ ۱۰ میلیون ریال وجه نقد که از بانک مربوطه سرقت کرده بود کشف شد.

این مقام انتظامی اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سردار گودرزی در پایان تصریح کرد: رفع نواقص سیستم های حفاظتی بانک ها ضروری است و مسئولین بانک ها باید به هشدار ها و توصیه های پلیس در این زمینه اهتمام لازم را داشته باشند.

 

دختر ۲۰ ساله پس از مخالفت پدرش با ازدواج، با سلاح شکاری خود را کشت

ایران نوشت: صبح چند روزقبل، مأموران کلانتری ١٤٤ جوادیه تهرانپارس درتماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت از مرگ دخترجوانی خبردادند که با شلیک گلوله ازپا درآمده بود.

بدین ترتیب بازپرس شعبه ششم دادسرای جنایی تهران و تیم تحقیق برای بررسی ماجرا راهی بیمارستان و محل وقوع حادثه شدند. آنها دربررسی های مقدماتی پی بردند دختر 20 ساله، با اسلحه شکاری پدرش به سرش شلیک کرده و پس از 6 روز کما تسلیم مرگ شده است.

 مادر «سیما»به تیم جنایی گفت: دخترم از دو سال قبل نامزد داشت ،اما پدرش مخالف این ازدواج بود و مدام از «سیما» می خواست نامزدی اش را به هم بزند. شب حادثه آنها باهم جروبحث کردند که دخترم به اتاقش رفت و ساعت ١٢ و نیم شب صدای گلوله ای را از اتاق اش شنیدیم. او با اسلحه شکاری پدرش به سر خود شلیک کرده و بشدت مجروح شده بود؛ پس از انتقال او به بیمارستان، پزشکان اعلام کردند «سیما» به کما رفته اما متأسفانه اوپس از چند روز تسلیم مرگ شد.

درحالی که مادر سیما  چنین اظهاراتی درباره شب حادثه داشت، پدر «سیما» گفت: ساعت ٤ بعد از ظهر شب حادثه نامزد دخترم به خانه ما آمد. من صدای درگیری آنها را شنیدم اما به روی خودم نیاوردم و درازکشیدم. چند لحظه بعد باصدای بسته شدن در اتاق، فهمیدم نامزد دخترم رفته است. همان شب با دخترم صحبت کردم و به او گفتم که این پسر مرد مناسبی برای زندگی آینده اش نیست، اما او ناراحت شد و بعد هم داخل اتاقش رفت و آن اتفاق افتاد.»

درحال حاضرتیم جنایی سرگرم تحقیق برای رفع ابهام های موجود درپرونده است.

 

هلاکت یک شرور مسلح در دام پلیس جهرم

میزان نوشت: فرمانده انتظامی استان فارس از به هلاکت رسیدن یک شرور مسلح در شهرستان "جهرم " خبر داد.

سردار احمد علی گودرزی با اشاره به رسیدگی به این پرونده، اظهار داشت: یک شرور سابقه دارتوسط عوامل انتظامی جهرم و پلیس آگاهی استان به هلاکت رسید.

وی تصریح کرد: این شرور که م -ح نام دارد سوابق متعددی ازجمله قتل، زورگیری، اخاذی، شرارت، تیراندازی، ودرگیری مسلحانه باماموران را در پرونده خود دارد.

به گفته رئیس پلیس استان فارس، عوامل پلیس جهرم وکارآگاهان پلیس آگاهی استان پس از تعقیب این شرور مسلح و در درگیری مسلحانه درشهر جهرم وی را به هلاکت رسانده وهمدستش م -ر رادستگیر کردند.ازاین شرور مسلح وهمدستش تعدادی سلاح و مهمات کشف شد.

انتهای پیام/


خودکشی دختر 20 ساله با تفنگ پدر/ سرقت عجیب ماشین حمل مرغ/ قتل پسر جوان در شوش با ضربات چاقو
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

گزارش ها

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش تصویری دیدار تیم‌های استرالیا و سوریه

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توئیتری ظریف از سفر به عراق

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش توییتری ظریف از یک سفر

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

گزارش تصویری تقابل تیم‌های ویتنام و یمن

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

چرا فردوسی‌پور ۲۶ فوتبال آسیایی را گزارش نکرد؟

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

مهران مدیری در نقش یک شیاد!/گزارشي از جزییات داستان و پخش سریال «هیولا»

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران

گزارش خواندنی آسوشیتدپرس از روز فرار شاه از ایران