بازدید: 29

موفقیت در اوج محرومیت/ نداشتن امکانات نمی‌تواند جلوی موفقیت را بگیرد

منبع : فارس نیوز کد خبر: 964298
سید مجتبی ترابی گفت:سید مجتبی ترابی گفت: درست است که داشتن امکانات بیشتر راه را برای رسیدن به موفقیت هموارتر می کند، اما در مناطق محروم نیز می توان با تلاش مضاعف به موفقیت دست یافت.

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری فارس، یک دانش آموز نخبه در گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری ابراز کرد: استان خراسان جنوبی از جمله استان های محروم کشور به حساب می آید که به منظور پرورش استعدادهای درخشان و نیروهای نخبه از امکانات کافی برخوردار نیست؛ با این وجود همه ساله شاهد افتخار آفرینی دانش آموزان در عرصه های مختلف علمی هستیم و این نکته بیانگر این است که هیچ گاه کمبود امکانات نمی تواند برای رسیدن به موفقیت مانع ایجاد کند.

وی افزود:همراه به جمعی از دوستانم تحقیق کردیم و متوجه شدیم که یک سری مسابقات تحت عنوان المپیاد علمی در سطح کشور برگزار می شود. در اینترنت به جستجوی منابع آزمون پرداختیم و توانستیم منابع را خریداری و مطالعه کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر شرکت در کلاس های آموزشی ایراد کرد: در کلاس خاصی شرکت نکردم؛ فقط دو دوره آموزشی فشرده با جمعیت بالا در تهران برگزار شد که در آنها حضور یافتم.

وی با بیان اینکه از سال اول دبیرستان در کنار دورس مدرسه به مطالعه برای المپیاد پرداخته است، تصریح کرد: بین 5/2 تا 3 سال مطالعه کردم و وقت زیادی صرف کردم. دلیل آن هم این بود که سطح مطالب در کتب المپیاد بسیار بالاتر از سطح کتب درسی و در حد منابع دانشگاهی بود. بنابراین مجبور بودم وقت زیادی بگذارم تا مطلب را متوجه شوم. در این مورد اگر کلاس های خوبی در سطح بالا برای نخبگان در نظر گرفته شود، زمان مذکور به یکسال کاهش می یابد.

این نخبه ی شیمی کشور در انتها یادآور شد: دانش آموزان نباید منتظر رفع اشکالات از سوی مسئولین بمانند؛ بلکه باید خودشان آستین ها را بالا بزنند و وارد عمل شوند. درست است که داشتن امکانات بیشتر راه را برای رسیدن به موفقیت هموارتر می کند، اما در مناطق محروم نیز می توان با تلاش مضاعف به موفقیت دست یافت.

 

مطلب فوق مربوط به سایر رسانه ها می باشد و خبرگزاری فارس صرفا آن را بازنشر کرده است.

بازگشت به صفحه نخست گروه فضای مجازی

انتهای پیام/


موفقیت در اوج محرومیت/ نداشتن امکانات نمی‌تواند جلوی موفقیت را بگیرد
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها