بازدید: 53

ارسال لایحه باشگاه تراکتورسازی در خصوص بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 964029
باشگاه تراکتورسازی لایحه خود را درباره بازی این تیم با پرسپولیس به فدراسیون فوتبال ارائه داد.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان، پيرو اتفاقات تلخ مسابقه تیم های تراکتورسازی و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی لایحه باشگاه تراکتورسازی در خصوص این مسابقه با تاکید بر ضرورت برخورد جدی با خاطیان بر اساس مقررات و قوانین داخلی و بین المللی به فدراسیون فوتبال ارائه گردید.


بخشی از لایحه ارسالی به این شرح است؛


بسمه تعالی
ریاست محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال
با سلام و ادای احترام،


عطف به نامه شماره 1268/الف/261 دبیر کل محترم فدراسیون فوتبال در خصوص ارسال دفاعیات این باشگاه در ارتباط با وقایع تلخ بازی اخیر با تیم پرسپولیس ، توجه آن مقام محترم را به شرح دلایل آتی الذکر جلب نموده و استدعای بذل عنایت کافی و شایسته به منظور جلوگیری از بروز حوادث مشابه را دارد:

همان گونه که از مدارک و مستندات موجود من جمله گزارش مقامات رسمی مسابقه و فیلم های مسابقه و درگیری های قبل و بعد از مسابقه به خوبی قابل مشاهده است با کمال تأسف به نظر می رسد با برنامه ریزی و سازماندهی قبلی طرفداران پرسپولیس که قاعدتاً توسط لیدرهای آن باشگاه هدایت و رهبری می شوند در طول مسابقه به سر دادن شعارها و الفاظ توهین آمیز و رکیک به زبان تركى و فارسی مبادرت نمودند که هیچ ارتباطی با فوتبال و موضوع هواداری نداشته و صرفاً اهانتی قومی و نژادی محسوب می گردد و همانطور که پیشتر مرقوم شد مدارک و مستندات موجود خصوصاً فیلم مسابقه و فیلم های ضبط شده توسط شاهدان عینی که از زد و خورد ، درگیری و خشونت بی جا خبر می دهد جای هیچ گونه انکاری را باقی نمی گذارد.
به جهت مشهود بودن تخلفات انجام شده در تشریح این اعمال ناشایست و دور از شأن خانواده فوتبال به توضیحات فوق بسنده نموده و به ذکر مستندات قانونی و مجازات های پیش بینی شده در مقررات داخلی وبین المللی خواهم پرداخت. همان گونه که نیک واقف و مستحضرید اطمینان از تبعیت از مقررات و اساسنامه فیفا و مبارزه علیه خشونت و نژاد پرستی از اهداف بر شمرده اساسنامه فدراسیون فوتبال می باشد چنانکه در مواد 2-3 و 2-5 اهداف اساسنامه این موضوع تصریح و تأکید شده است.
"احترام به مفاد اساسنامه فیفا و جلوگیری از نقض قوانین، مقررات، دستورالعمل ها و تصمیمات اتخاذ شده توسط فیفا، كنفدراسیون و فدراسیون و همچنین احترام به قوانین بازی و حصول اطمینان از اينكه كلیه اعضا از قوانین ياد شده تبعیت و پیروی مي نمايند."

"مبارزه علیه خشونت، تباني، فعالیت های غیرقانوني، نژادپرستي، دوپینگ و هر نوع تبعیض"
بعلاوه، آیین نامه انضباطی فدراسیون نیز شدیدترین تنبیهات و مجازات ها را برای این گونه تخلفات پیش بینی نموده که در ماده 73 آیین نامه انضباطی به تفصیل بدان اشاره رفته است و از تکرار آن پرهیز می نمایم ، همچنین نکته درخور توجه و قاطع تأکید ماده 78 آیین نامه انضباطی است که به طور مطلق مسئولیت رفتار تماشگران را بر عهده تیم میزبان قرار داده است لذا در ما نحن فیه مسئولیت باشگاه پرسپولیس در حوادث تلخ بازی اخیر غیر قابل انکار است و در این خصوص بند 3 ماده 79 آیین نامه تعیین تکلیف نموده است.

بر اساس قوانین و مقررات بین المللی در صورت کوچک کردن انسان ها از نظر زبان، اصالت ، نژاد رنگ پوست و دین توسط هواداران یک باشگاه داور می تواند بازی را متوقف کند و در صورت ادامه این روند ،  مسابقه لغو خواهد شد.
نکته ای که نمی توان به سادگی از آن گذشت اینکه رواج این قبیل رفتارها در زمانی که بسیاری از دشمنان در انتظار ایجاد نفاق و دشمنی میان اقوام ایرانی هستند آن هم در فوتبال گناهی است که قابل چشم پوشی و بخشش نیست. در سال های دور در کشوری مانند انگستان شاهد خشونت و درگیری در مسابقات داخلی آن بودیدم لیکن برخورد قاطع انضباطی موجب گردید که احتمال ارتکاب این قبیل رفتارها تقریباً به صفر رسیده است و اینکه در کشور اسلامی ما فرهنگ این چنین لگد مال و هتک حرمت شود جای تأسف بسیار دارد و باشگاه تراکتورسازی این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت عدم برخورد جدی فدراسیون نسبت به حکم صادره به مراجع بین المللی با رعایت اساسنامه فدراسیون اعتراض نماید.

به کیفیت مرقوم و با عنایت به مستندات موجود و تقدیمی ضمیمیه این لایحه از آن کمیته محترم برخورد قاطع و شدیدترین مجازات را برای باشگاه خاطی استدعا دارد.

ضمناً لازم به ذکر است تمامی فیلم ها و عکس های مسابقه و صحبت های اخیر ریاست فیفا در خصوص تشدید مجازات هاى انضباطی مرتبط با خشونت نژاد پرستی و اهانت قومی ملیتی كه جزو دلایل دفاعی باشگاه است به ضمیمه این لایحه در یک لوح فشرده تقدیم حضور می گردد.

انتهای پیام/


ارسال لایحه باشگاه تراکتورسازی در خصوص بازی با پرسپولیس در ورزشگاه آزادی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش عملکرد مالی جشنواره جنجالی سینمای ایران اعلام شد

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!

شفر: پارس‌جنوبی را باید با ۳ گل می‌بردیم/ با همه ارکان باشگاه ارتباط خوبی دارم/ گزارشگری که به رحمتی یا منتظری احترام نمی‌گذارد از ایران برود!