بازدید: 127

ممنوعیت جذب نیرو در بخش تخلیه صندوق‌ صدقه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 959463
رئیس کمیته امداد گفت: جذب نیروی جایگزین در بخش تخلیه صندوق صدقه تا اطلاع ثانوی ممنوع است و برون‌سپاری خدمات باید با رعایت مقررات انتخاب اصلح و قوانین گزینش در قالب شرکت‌های تخصصی تأمین نیروی انسانی انجام شود.

ممنوعیت جذب نیرو در بخش تخلیه صندوق  صدقهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با تأکید بر چابک سازی و ایجاد توازن میان نیروهای غیررسمی این نهاد گفت: اختیار جابجایی، تعدیل، جذب نیروی جایگزین و هزینه اعتبارات مرتبط به این موضوع از ابتدای امسال به اداره کل استان ها واگذارشده است.

وی درباره شیوه پرداخت حقوق و مزایای نیروهای غیررسمی کمیته امداد توضیح داد: تعیین میزان حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی درچارچوب ابلاغیه بودجه بر عهده دفاتر استانی است که پرداخت آن از طریق سامانه مدیریت نیروی انسانی و به صورت متمرکز انجام می شود.

رئیس کمیته امداد با تأکید بر اینکه استان ها باید حداکثر ظرف مدت یک سال موضوع توازن نیروی انسانی را ساماندهی کنند، گفت: مدیران استانی باید مشکل تورم نیروی انسانی در یک بخش و کمبود نیرو در بخش دیگر را در سریع ترین زمان حل کنند.

وی بابیان اینکه برای اجرای صحیح و بی شائبه مقررات ضروری است مدیران استان ها پیش از هر اقدامی در این زمینه به طور دقیق و شفاف اطلاع رسانی کنند، خاطرنشان کرد:آنها موظف هستند فضای درون و برون سازمانی را با هوشمندی کامل مدیریت و کنترل کنند.

فتاح جذب نیروی غیررسمی در کمیته امداد را مشروط کرد و گفت: فقط در صورت خروج نیروهای فعلی از کمیته امداد، استان ها می توانند نیروی غیررسمی جذب کنند و البته این امر باید در چارچوب برنامه راهبردی ششم کمیته امداد و با رعایت سقف بودجه ابلاغی انجام شود.

وی با اعلام اینکه جذب نیروی جایگزین در بخش تخلیه صندوق صدقه تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: برون سپاری خدمات باید با رعایت مقررات انتخاب اصلح و قوانین گزینش در قالب شرکت های تخصصی تأمین نیروی انسانی انجام شود و البته موارد استثنا با ارائه دلایل لازم از طریق مرکز انجام خواهد شد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم رویکرد برون سپاری فعالیت ها باید حداکثر در سال اول اجرای این برنامه تنظیم شود، افزود: بر این اساس سالانه باید حداقل دو درصد نیروی انسانی رسمی کاهش یابد و برون سپاری امور تصدی حداکثر تا پایان سال سوم برنامه ششم عملی شود.

وی بابیان اینکه کاهش فرآیند رسیدگی و حمایت از نیازمندان از طریق چابک سازی، تفویض اختیار و متناسب سازی نیروی انسانی یکی از محوری ترین راهبردهای کمیته امداد در برنامه ششم است، گفت: تمام منابع حاصل از چابک سازی به ویژه در بخش منابع انسانی به استان ها واگذار می شود.

انتهای پیام/


ممنوعیت جذب نیرو در بخش تخلیه صندوق‌ صدقه
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها