بازدید: 16

کدخدایی: سران فتنه به هیچ صراطی مستقیم نبودند

منبع : فردا نیوز کد خبر: 954018
سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای معترضان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای معترضان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند.

خبرگزاری دانشجو: عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در جمع اساتید بسیجی خوزستان در اهواز با اشاره به اینکه ۹ دی و پیروزی انقلاب اسلامی دو پیشامد مهم تاریخ ۴۰ سال گذشته هستند، بیان داشت: قبل از انقلاب در دوره ستم شاهی فرصتی برای بیان منطقی عقاید وجود نداشت و بسیاری از جوانان ما در راه دفاع از حقیقت یا به شهادت رسیدند و یا حبس شدند.

کدخدایی تحقیر انسان مسلمان را در دوره پهلوی بدترین ظلم در دوره پیش از انقلاب برشمرد و گفت: فضای قبل از انقلاب فضایی نبود که سبک زندگی اسلامی در آن گسترش یابد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) کشور را با انقلاب اسلامی از ظلمات خارج کرد، عنوان کرد: باور مردم به الهی بودن حرکت و نهضت انقلاب اسلامی، رهبری امام خمینی (ره) به عنوان یک عالم دینی و حضور و پشتیبانی مردم از نهضت، سه عامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی هستند و همین عوامل انقلاب ایران را از سایر تحولات منطقه متمایز می کند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به دشمنی های غرب و شرق با نظام اسلامی بیان کرد: مرور حوادث پس از انقلاب نشان می دهد که غرب و شرق پیروزی انقلاب اسلامی را برابر با شکست خودشان می دانند.

کدخدایی با اشاره به سختی های کشور و تقدیم صد ها هزار شهید پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: ارزیابی تحولات و پیشرفت ها نشان می دهد که تحمل این سختی ها ارزش داشت.

وی جنگ های مستقیم، تهاجم فرهنگی و براندازی نرم را از شیوه های مستقیم و غیرمستقیم قدرت های استکباری برای سرنگونی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: هنوز هم یک دیوانه می گوید می خواهم انقلاب اسلامی را سرنگون کنم و البته مانند دیگران شکست می خورد.

سخنگوی شورای نگهبان، ایران اسلامی را پیروز جنگ های سخت دانست و عنوان کرد: همین ایثارگری جوانان و حمایت ملت از انقلاب سبب شد که دشمنان به جای جنگ سخت، راهبرد جنگ نرم را انتخاب کند.

کدخدایی عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه سبب شد که دشمنان هزینه های زیادی را صرف اسلام شناسی کنند؛ چراکه اسلام پس از انقلاب با اسلام برخی از کشور ها متفاوت است؛ اسلامی که با تکیه بر خود به دنبال استقلال است.

وی افزود: دشمن برای تغییر ماهیت انقلاب و جمهوری اسلامی همیشه تلاش کرده است و برای همین شاهدیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از رژیم های مرتجع نام خود را به جمهوری اسلامی تغییر دادند.

سخنگوی شورای نگهبان سلب اعتبار مقامات و اسلام را از اهداف دشمن برای سرنگونی انقلاب اسلامی دانست و گفت: در اوایل انقلاب هجمه به شخصیت هایی مانند شهید بهشتی را در دستور کار قرار دادند تا با سلب اعتبار امثال این شهید مظلوم اعتبار نظام اسلامی را زیر سئوال ببرد.

کدخدایی با اشاره به اهمیت جایگاه ولایت فقیه گفت: هجمه به شخص، ولی فقیه و جایگاه ولایت فقیه نیز از جمله اقدامات دشمن برای زیر سئوال بردن نظام است.

وی با اشاره به سکولاریسم مخفی در بین برخی از مسئولان و مردم گفت: حضرت امام (ره) نیز فرمودند که حتی برخی از روحانیون علیه اسلام سخن می گویند.

سخنگوی شورای نگهبان حمله به اعتماد مردم در انتخابات ۸۸ را برنامه ای از پیش تعیین شده دانست و گفت: یک سال قبل از انتخابات این حملات آغاز شد و رهبر انقلاب در نوروز ۸۸ به این سم پاشی ها واکنش نشان دادند.

کدخدایی عنوان کرد: ما بعد از انتخابات به کاندیدا ها اعلام کردیم که اگر حرفی وجود دارد، به ما اعلام کنند و با نامه از آن ها درخواست کردیم که در جلسات حاضر شوند و مدارک خود را ارائه دهند؛ اما متأسفانه جواب نامه های خود را از شبکه بی بی سی دریافت می کنیم.

وی افزود: برخی از کاندیدا های معترض پیشنهاد هایی ارائه دادند که ما پذیرفتیم بازبینی و شمارش را دوباره انجام دهیم؛ اما این اشخاص بعد ها حتی پیشنهاد های خود را نپذیرفتند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه مردم در ۹ دی بدون دستور کسی نسخه فتنه را پیچیدند، گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای آنان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند و ۹ دی نشان داد که مردم تحمل فتنه گری را ندارند.

کدخدایی تأکید کرد: اگر برخی ادعا کنند که جزو باسابقه های انقلاب هستندف باید خودشان بیشتر از دیگران از کشور حمایت کنند و هنوز هم به این سئوال پاسخ ندادند که چرا در این فتنه هم صدای دشمن شدند، در این فتنه به خاطر لجاجت این افراد ضربه های سنگینی به کشور وارد شد.

وی افزود: فتنه ۸۸ در ادامه قائله منافقین و جنگ تحمیلی بود و اگر به حقوق خود قانع نباشیم، دوباره شاهد فتنه جدیدی خواهیم بود و برای همین مقام معظم رهبری بر بصیرت افزایی تأکید می کنند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: وقتی مقام معظم رهبری در دیدار با شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت و خبرگان رهبری بر بحث انقلابی گری و انقلابی ماندن تأکید می کنند؛ یعنی احتمال تکرار فتنه وجود دارد.

کدخدایی افزود: راهکار مقابله با فتنه تبعیت از مقام معظم رهبری و گوش فرا دادن به فرمایشات، ولی فقیه است نباید اجازه دهیم که رأی مردم تضییع شود همان طوری که در سال ۸۸ برخی از افراد به خاطر منافع شخصی می خواستند رأی مردم نادیده گرفته شود.

وی در پاسخ به این پرسش که پرونده تخلفات دولتی ها در انتخابات به کجا رسید، گفت: در بحث تخلفات قوه قضائیه احکامی صادر کرده که برخی محکوم، برخی تبرئه و برخی در حال رسیدگی است که به زودی اعلام می شوند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سئوال که آیا حکم شورای امنیت ملی درباره حصر اصلاح می شود، گفت: این شورا طبق اختیاراتی که در ماده ۱۷۶ قانون اساسی مشخص شده، می تواند حکمی صادر کند که اعتبار قانونی دارد و در همین شورا هم قابل اصلاح است.

کدخدایی: سران فتنه به هیچ صراطی مستقیم نبودند
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها