بازدید: 69

رونق اشتغال‌زایی حاصل عملکرد شرکت‌های دانش بنیان/کارکنان شرکت‌های دانش بنیان بیمه می‌شوند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 950987
هفته گذشته معاونت علمی شاهد رویداد‌های علمی مختلفی بوده که در این بسته خبری تعدادی از آنها را بازگو می‌کنیم.

رونق اشتغال زایی حاصل عملکرد شرکت های دانش بنیان / کارکنان شرکت های دانش بنیان بیمه می شوندبه گزارش خبرنگار حوزه فن آوری های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رونق اشتغال زایی حاصل عملکرد شرکت های دانش بنیان ، کارکنان شرکت های دانش بنیان بیمه می شوند، شهرداری به کمک استارت آپ ها می آید و کمک معاونت به شرکت های دانش بنیان برای ورود به بورس از جمله مهم ترین اخبار معاونت در هفته گذشته است.

 

اختصاص یارانه به دولت در جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان

حسام زند حسامی مدیر کل تجاری سازی معاونت اظهار کرد: یکی از کار های معاونت این  است که مشکلات استارت آپ ها را از لحاظ کیفی جبران می کند یعنی در کنار حمایت های مالی روند کاری آنها را هم بررسی می کند و کیفیت آنها را بالا می برد.

وی با اشاره به حمایت های مالی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور از استارت آپ ها گفت: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها وام هایی با بهره کم در نظر گرفته شده است که این وام ها زمینه ساز ورود استارت آپ ها به بازار تجاری هستند.

مدیر کل تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: گاهی اوقات حمایت از استارت آپ ها بصورت مستقیم نیست بلکه به این صورت است که معاونت از مراکز رشد حمایت می کند، زیرا این مراکز رشد هستند که استارت آپ ها را در دل خود پرورش می دهند و سبب پیشرفت و کارایی آنها می شوند.

زند حسامی با اشاره به این موضوع که برای شرکت های دانش بنیان نمایشگاه های تخصصی برگزار می شود بیان کرد: هنگامی که شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها بر روی کار آمدند بازار توجه زیادی به آن ها نداشت و برای آنکه آن ها به چشنم بیایند نمایشگاه تجهیزات دانش بنیان راه اندازی شد و دولت را به پای مذاکره با آن ها کشاندیم و ورود دولت به عرصه دانش بنیان سبب اعتمادمردم  به محصولات این شرکت ها شد.

 

کمک معاونت به شرکت های دانش بنیان برای ورود به بورس

علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی اظهار کرد: معاونت متشکل از فناوری های گوناگون و با ظرفیت های مختلف است و این طبیعی است که هرچه بودجه آن افزایش یابد بازهم کم است، اما به دنبال این هستیم که بتوانیم بودجه را افزایش دهیم.

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی در خصوص ورود استارت آپ ها به بورس گفت: برای شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها تابلویی در سازمان بورس ایجاد شده است و درحال حاضر تعدادی از این استارت آپ ها به این تابلو وارد شده اند.

دلیری تصریح کرد: شرکت ها باید به دنبال کارهایشان بروند و تقاضا دهند تا بصورت شرکت سهامی درآیند و به بازار بورس وارد شوند.

وی در خصوص حمایت های معاونت علمی از استارت آپ ها گفت: لیست شرکت ها از سوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور به شورای بورس داده شده است و برای حمایت از آن ها اهرم های تشویقی قرار داده شده است که ۵۰ درصد هزینه اولیه برای ورود شرکت ها به بورس را تامین می کند.

 

کارکنان شرکت های دانش بنیان بیمه می شوند

محمد صاحب کار خراسانی رئیس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی اظهار کرد:  شرکت های دانش بنیان می تواند به صورت تقاضای ثبت نام و دریافت خدمات بیمه تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده شان داشته باشند البته توجه به این نکته ضروری است که صرفا افراد با داشتن بیمه گر پایه تامین اجتماعی می‎توانند در این سامانه ثبت نام کنند و این بیمه شوندگان شامل کارمندان رسمی، پیمانی و قراردادی هستند .

وی بیان کرد: شرکت های دانش بنیان متقاضی خدمات درمان تکمیلی باید حداقل ۵۰ درصد کارکنان آن ها که در لیست بیمه تامین اجتماعی هستند، همزمان تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی قرار گیرند.

 وی گفت: برخی از شرکت ها در گذشته کارمندان خود را بیمه نمی کردند و بیمه تکمیلی را نمی پذیرفتند و با مشکل مواجه می شدند.

 

شهرداری به کمک استارت آپ ها می آید

محمدعلی نجفی شهردار تهران اظهار کرد: امروز و در این بازه زمانی می بینیم که بسیاری از استارت آپ های موفق در سطح شهر تهران گسترش یافته اند و کار می کنند.

شهردار تهران تصریح کرد: بسیاری از کارخانه های متروکه سطح شهر امروز توسط این استارت آپ ها رونق گرفته اند و بسیاری از همین استارت آپ های موفق در داخل این کارخانه ها و فضا هایی که زمانی غیرقابل استفاده بودند کار می کنند.

 وی با اشاره به این موضوع که بستر حمایت از استارت آپ ها باید فراهم شود، بیان کرد: اگر این استارت آپ ها فعال شوند و رونق یابند شرکت های دانش بنیان و محصولات آنها هم رونق می یابند و گسترش پیدا می کنند.

 

رونق اشتغال زایی حاصل عملکرد شرکت های دانش بنیان

سورنا ستاری معاون علمی فناوری گفت: امروز شرکت های دانش بنیان و همچنین اقتصاد دانش بنیان در حوزه شهری فعال شده اند و مفاهیم جدیدی را به عرصه شهری وارد کرده اند.

 معاون علمی فناوری رئیس جمهور در خصوص اشتغال دانش بنیان بیان کرد: باید به موضوع اشتغال توجه بسیار زیادی داشته باشیم و دانش بنیان از جمله عواملی هستند که به رشد اشتغال زایی کمک می کنند و اشتغال دانش بنیان را توسعه می دهند.

 انتهای پیام/


رونق اشتغال‌زایی حاصل عملکرد شرکت‌های دانش بنیان/کارکنان شرکت‌های دانش بنیان بیمه می‌شوند
:
امتیاز : 3.8 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

گزارش نشریه ایتالیایی درباره ایران و پاکستان

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

خطری که از بیخ گوش گزارشگر ورزشی رد شد +فیلم

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون

ماجرای حضور بهروز افخمی در یک برنامه ورزشی از زبان گزارشگر مطرح تلویزیون