بازدید: 42

ضرورت مدیریت هزینه‌ها در خریداری تجهیزات پزشکی

منبع : فارس نیوز کد خبر: 945863
رییس سازمان غذا و دارو گفت: ساماندهی در زمینه تجهیزات پزشکی بیمارستانی باید انجام شود؛ در شرایط فعلی بیش از گذشته نیاز به ساماندهی و نظارت بر حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی با محوریت مدیریت هزینه‌ها داریم.

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، غلامرضا اصغری در بیست و هفتمین اجلاس مدیران تجهیزات پزشکی سراسر کشور یکی از اهداف این اجلاس را هماهنگی و آشنایی با برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی کل کشور بیان کرد و گفت: در شرایط فعلی بیش از گذشته نیاز به ساماندهی و نظارت بر حوزه های دارو و تجهیزات پزشکی با محوریت مدیریت هزینه ها داریم.

رییس سازمان غذا و دارو با بیان این که یکی از موارد مورد بحث در جلسات با وزیر بهداشت، بحث طرح تحول و مدیریت هزینه ها است، افزود: در این راستا برنامه هایی برای مدیریت هزینه در سطح دانشگاه های علوم پزشکی و در زمینه تجهیزات پزشکی تدوین شده که آن ها را اجرا می کنیم.

اصغری با اشاره به تاخیر در پرداخت مطالبات شرکت های تجهیزات پزشکی به دلیل بدقولی سازمان های بیمه گر گفت: شرایط بودجه سازمان غذا و دارو در سال 97 مانند سال 96 است بنابراین باید از همین الان برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم تا بتوانیم در حوزه سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز، بیمارستان ها را با مشکل کمتری در این دوره بحرانی تامین کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات وزارت بهداشت در زمینه قیمت گذاری تجهیزات پزشکی گفت: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، شرکت های تجهیزات پزشکی اقلامشان را با بیش از 50 درصد سود می فروختند این در حالیست که اکنون با اقدامات انجام شده در حوزه قیمت گذاری شاهد کمتر شدن قیمت این اقلام هستیم.

وی ضمن اشاره به اجرای برنامه هایی به منظور ساماندهی در زمینه تجهیزات پزشکی بیمارستانی، تاکید کرد: این برنامه ها باید ادامه یابد البته به تحرک بیشتری در این حوزه نیازمندیم تا بتوانیم با گسترش نظارت ها، خرید های بهینه داشته باشیم و در زمینه مدیریت هزینه ها اقدام کنیم.

اصغری افزود: در برخی بیمارستان ها تعداد زیادی تجهیزات پزشکی خریداری می شود و در حوزه خرید تجهیزات پزشکی باید به انبارداری نظارت کنیم.

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر این که تامین تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها اولویت ما است، گفت: این تجهیزات را باید تامین کنیم تا بیماری برای تامین تجهیزات به خارج از بیمارستان ارجاع داده نشود و باید بدانیم که در دانشگاه ها ضایعات تجهیزات پزشکی زیاد است بنابراین باید در حوزه مصرف تجهیزات پزشکی دقت لازم صورت گیرد و در صورت نیاز واقعی مصرف شود و دانشگاه ها باید دراین حوزه مدیریت کنند.

وی با تاکید بر این که مدیریت خرید، توزیع و نظارت بر انبارداری و مصرف تجهیزات پزشکی برعهده دانشگاه ها است، افزود: امیدوارم با کمک همه مدیران تجهیزات پزشکی سراسر کشور بتوانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم و در این شرایط همه باید کمک کنند تا بتوانیم در حوزه سلامت وظایفمان را انجام دهیم و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان ها را تامین کنیم.

اصغری در پایان تاکید کرد: باید مبحث مدیریت هزینه را به عنوان موضوعی محوری دنبال کنیم.

انتهای پیام/


ضرورت مدیریت هزینه‌ها در خریداری تجهیزات پزشکی
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها