بازدید: 51

ماجرای هواپیما ربایی با شامپو!

منبع : فرارو کد خبر: 944188
معاون هماهنگ‌کننده حفاظت پرواز به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه حفاظت هواپیمایی در گفت و گویی به تشریح جزئیاتی از فعالیت های این رده و مأموریت های سختی که طی سال های گذشته با موفقیت پشت سر گذاشته است، پرداخت

معاون هماهنگ کننده حفاظت پرواز به مناسبت فرارسیدن سالروز تأسیس سپاه حفاظت هواپیمایی در گفت و گویی به تشریح جزئیاتی از فعالیت های این رده و مأموریت های سختی که طی سال های گذشته با موفقیت پشت سر گذاشته است، پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، سرهنگ یکتا درباره روند تأسیس سپاه حفاظت پرواز گفت: در سال ۶۳ هواپیماربایی به اوج خود رسید چرا که بعد از عملیات فتح المبین و بیت المقدس که نیروهای جمهوری اسلامی در جبهه های جنگ پیروزی های چشمگیری به دست آوردند دشمن با شکست سنگینی مواجه شد بر همین اساس منافقین در داخل شروع به کارشکنی کردند و در تهران ترور ها شروع شد. پس از آن که در تهران کمی آرامش حاکم شد، دشمن تصمیم گرفت به سمت صنعت هواپیمایی روی بیاورد. وی افزود: اولین صحبتی که امام (ره) پس از ربوده شدن چندین هواپیما از کشورمان داشتند خطاب به حاج احمد گفتند پس بچه های سپاه کجا هستند که این قدر هواپیما ربوده می شود؟!

روایتی از سفرهای رهبری در هواپیماهای مسافربری

یکتا با اشاره به برخی سفرهای رهبر انقلاب با هواپیماهای مسافربری و در کنار مردم نیز تأکید کرد: در سفرهای رهبری که در هواپیمای مسافربری انجام شده گا هی اشتیاق مردم برای نزدیک شدن و ارتباط گرفتن با ایشان وجود داشته است، اما بالاخره محدودیت هایی وجود دارد از طرفی هدف فرماندهان سپاه تکریم مسافر است. حال تصور کنید در چنین شرایطی با حفظ احترام و تکریم از مسافر بخواهیم که به شخصیت ها نزدیک نشوند، خیلی سخت است. محافظ هایی که داخل هواپیما هستند هم با ما هماهنگ می شوند و می گویند که مردم نباید نزدیک شوند.

ماجرای هواپیماربایی که حاتمی کیا تبدیل به فیلم کرد

این مقام مسئول در تشریح یکی از هواپیماربایی ها در کشور گفت: یکی از هواپیماربایی هایی که در دنیا بی نظیر بود هواپیماربایی اهواز به بندرعباس بود که در هواپیمای یاک ۴۰ انجام شد. این هواپیما کوچکترین نوع هواپیماست. بار مسافران داخل هواپیما در دو قسمت انتها و جلوی هواپیماست و مسافر بار را می بیند. در این پرواز ۲۳ هواپیماربا و تنها ۲ نیروی حفاظت سپاه حضور داشتند. وی ادامه داد: حاتمی کیا در فیلم ارتفاع پست چیزی شبیه به این هواپیماربایی را ساخت، اما بیشتر جنبه اجتماعی آن را بیان کرد. یکتا درباره سرنوشت هواپیماربایی می گوید: در این عملیات سرتیم امنیت پرواز ۳۰ ضربه چاقو و دو تیر خورد. نفر دوم هم تیر خلاص خورده بود، اما با وجود این آن قدر مقابله و استقامت می کنند که هواپیما سالم به مقصد می نشیند. نیروهای زمینی نیز بلافاصله دور هواپیما را می گیرند و هواپیماربایی خنثی می شود.

آخرین هواپیماربایی مربوط به شش هفت سال پیش در مسیر دمشق بود

معاون حفاظت پرواز درباره هواپیماربایی در سال های اخیر نیز گفت: در سال های اخیر، اتفاقی از این دست نبوده، آخرین هواپیماربایی مربوط به شش، هفت سال پیش در مسیر دمشق بود که یک نفر تهدید به بمب گذاری کرده بود و نیروهای حفاظت آن را خنثی کردند. وی درباره آمار هواپیماربایی ها در کشور نیز گفت: حدود ۳۰ مورد هواپیماربایی بوده که ۱۳ مورد آن خنثی شده است.

یکتا در تشریح یکی از خاطرات حفاظت پرواز می گوید: در یکی از هواپیماربایی ها فردی در پوشش روحانی به سالن ترانزیت می آید. نیروهای حفاظتی در بررسی های خود متوجه می شوند که در سالن قبل فرد روحانی وجود نداشته و یک دفعه این فرد ظاهر شده است، زمانی که به وی شک می کنند این موضوع را به سر تیم پرواز اطلاع می دهند سرتیم پرواز یکی از نیروهایش را در کنار فرد روحانی می نشاند این فرد در شامپوی پاوه بنزین ریخته بود و زمانی که بنزین را در کف هواپیما می ریزد و تلاش می کند تا فندکش را دربیاورد نیروهای حفاظت به وی دست بند می زنند و به سرعت این فرد را دستگیر می کنند. وی درباره روند جذب نیروهای جدید در حفاظت پرواز می گوید سپاه از یگان های دیگر اگر نیروهای مساعدی باشند جذب می کند.

فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی: هیچ مشکل و اقدام تروریستی در بخش هواپیمایی نداشتیم

همچنین سردار صفرعلی موسوی، فرمانده سپاه حفاظت هواپیمایی در جمع خبرنگاران با بیان این که در طول سال گذشته تمام تجهیزات ما به روز شدند، اظهار کرد: با گذشت ٩ ماه از سال با تلاش دستگاه های امنیتی و نظارتی، هیچ مشکل و اقدام تروریستی در بخش هواپیمایی نداشتیم.


ماجرای هواپیما ربایی با شامپو!
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها