بازدید: 44

برگزیدگان جشنواره جهانی فجر معرفی شدند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 94033
برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره جهانی فجر معرفی شدند.
به گزارش خبرنگارحوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره جهانی فجر از برگزیدگان این دوره  تقدیر شد.

جایزه نتپک سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور داوران این بخش روی سن به این ترتیب اهدا شد:

در بخش نتپک تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ 50.000.000 ریال جایزه نقدی به اصغر یوسفی‌نژاد کارگردان «ائو» از کشور ایران تعلق گرفت.

برای اعطای جایزه بخش نتپک اعضای هیئت داوران این بخش رولاندو تولنتینو، هوشنگ کلمکانی و آن‌دمی گروئه روی صحنه حاضر شدند. گلمکانی درباره بخش نتپک چنین توضیح داد: این اولین بار است که نتپک در جشنواره ایرانی حضور دارد، حدود ۲۰ سال قبل توسط بخش خصوصی آرونا واتاسوف منتقد هندی تشکیل شد و چند سال بعد از شروع کار هیئت داوری سه نفره عمدتا آسیایی معرفی می‌کنند که به یکی از فیلم‌های آسیایی جایزه می‌دهند و ترجیحا فیلم اول یا دوم کارگردان انتخاب می‌شوند.

هیات داوران بخش بین الادیان میکال لوگان، دکتر حجت‌الله ایوبی و کاتیا مالاتستا برای اعلام جایزه این بخش به روی صحنه آمدند و جایزه بین‌المذاهب را به این ترتیب اهدا کردند:

دیپلم افتخار و مبلغ 50.000.000 ریال جایزه نقدی به وانگ ژابو کارگردان «چاقو در آب پاک» از کشور چین اختصاص یافت.
 
ژابو اظهار داشت: من خیلی خوشحالم که جایزه گرفتم البته زبان انگلیسی من خیلی بد است و از این بابت عذر می‌خواهم.

مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اهدای جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های آسیایی) ادامه یافت. در این بخش تندیس بهترین فیلم کوتاه آسیایی و مبلغ 50.000.000 ریال جایزه نقدی به آرین وزیری دفتری کارگردان «هنوز نه» محصول ایران اختصاص یافت.
 
مجید برزگر که تهیه کننده فیلم بود به نیابت از کارگردان جایزه وی را دریافت کرد و گفت: وزیر دفتری با همین فیلم در جشنواره پوسان شرکت کرده است.

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های بلند آسیایی) تندیس بهترین کارگردان آسیایی و مبلغ 100.000.000 ریال جایزه نقدی به شهربانو سادات کارگردان «گرگ و بره»‌ محصول افغانستان، دانمارک، فرانسه، سوئد اختصاص یافت.

در بخش جوایز جلوه‌گاه شرق (جوایز فیلم‌های بلند آسیایی) تندیس بهترین فیلم بلند آسیایی (برای کارگردان) و مبلغ 200.000.000 ریال جایزه نقدی به ثابت کورمانبکف کارگردان «بازآمده» از قزاقستان اختصاص یافت.

شهربانو سادات کارگردان برگزیده بخش جوایز فیلم‌های بلند آسیایی بعد از دریافت جایزه خود برای فیلم «گرگ و بره» گفت:من با این که در تهران به دنیا آمده بودم ولی به خاطر ملیتم که افغان بود نتوانستم حتی به مدرسه بروم و من امیدوارم با هم مخربان باشیم تا این چنین اتفاقات بهاری رقم بخورد.
 

در ادامه مراسم برای اهدای جایزه محمد الامین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی٬ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه٬ محمدمهدی حیدریان و رضا کیانیان روی سن آمدند.

تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ 100.000.000 ریال جایزه نقدی به مظفر حسین‌خانی کارگردان فیلم «بابایی»‌ از ایران اختصاص یافت.

رضا کیانیان برای اهدای جایزه محمد امین (ص) به روی سن آمد و گفت: افتخار می کنم که گفتند جایزه اخلاق را من اعلام کنم. چون جنگ‌ها، مهاجرت‌ها و فقر همه از بی‌اخلاقی می‌آید٬ چون بی‌اخلاق به خودش اجازه می دهد که  قانون را زیر پا بگذارد. از تمام بی اخلاقی‌های خودم معذرت می خواهم.

اهدای جوایز بخش سینمای سعادت ادامه دهنده مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر بود.

داوران بخش مسابقه بین‌الملل (سینمای سعادت)فلوریان گالنبر گر، جسیکا وودورث، لخ مایوسکی، میکو هارادا، اوبرتو پازولینی، فاطمه معتمدآریا و رسول صدرعاملی به روی سن آمدند.

سیمرغ سیمین بهترین فیلم کوتاه و مبلغ 100.000.000 ریال جایزه نقدی به قصیده گلمکانی کارگردان «آگهی فروش» محصول ایران تعلق گرفت.
 
گلمکانی اظهار داشت: من از بچگی جشنواره فجر می‌‎رفتم و هنرمندانی را که به روی صحنه می‌رفتن نگاه می‌کردم و این که الان این جا ایستادم برایم ارزش سمبلیک دارد انگار که آن بچه اکنون بزرگ شده است. 
 
سیمرغ سیمین جایزه هیئت داوران به جین جینگ ژو فیلمبردار فیلم «آقای بی دردسر» محصول مشترک سینما چین و فرانسه رسید.
 
 
خبر حال تکمیل است...
 

برگزیدگان جشنواره جهانی فجر معرفی شدند
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 303

گزارش ها

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارشی از جنایات هولناک و خیانت‌های رضاخان

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش میدانی از بازار مولوی/ کیلو؛ به گرم تبدیل شد!

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری: دومین سالگرد شهدای پلاسکو

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش تصویری از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان در فاطمیه اول

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش یک روزنامه انگلیسی درباره بزرگترین دزدی در تاریخ ایران

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

گزارش سفیر ایران در انگلیس از دسترسی زاغری به خدمات پزشکی

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه

متن کامل گزارش کمیسیون امنیت‌ ملی مجلس درباره اصرار بر مصوبه "CFT"

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد

تأثیر بودجه 98 بر بورس/ گزارش‌های 9ماهه نمک گزارش‌های سالانه را برد