بازدید: 36

کم کالری ترین میان وعده ها را بدون ترس از چاقی، روزانه مصرف کنید

منبع : سایت خبری نامه نیوز کد خبر: 935960
نکته مهم در مورد میان وعده های ناسالم این است که اغلب دارای حجم کم اما کالری بسیار زیاد هستند. پس از خوردن این مواد غذایی چندان احساس سیری نکرده و خیلی زود گرسنه می ‌شوید و در نتیجه مجددا مجبور می شوید به سراغ خوردن مواد غذایی رفته و این روند سبب افزایش وزن و چاقی می شود.
بنابراین سعی کنید میان وعده های خود را مدیریت کرده و مواد غذایی را به عنوان میان وعده مصرف کنید که علاوه بر کم حجم بودن شما را برای ساعتها سیر نگه دارند.

سه چهارم فنجان انبه منجمد: مصرف این میان وعده یک راه عالی برای دریافت بتا کاروتن و فیبر است. سه چهارم فنجان آن تنها ۹۰ کالری دارد و ۶۰ درصد از ویتامین ث مورد نیاز بدن را در طول روز تامین می کند.

ماست به همراه دانه های آفتابگردان: دانه های آفتابگردان به ماست حجم اضافه می کند اما تنها ۱۹ کالری دارد. ماست سرشار از پروتئین است و کل این میان وعده کمتر از نیم گرم چربی اشباع دارد. یادتان باشد که از دانه های آفتابگردان بدون نمک استفاده کنید مخصوصا اگر مواظب میزان سدیم خود هستید.

۲۰ عدد پسته: ۲۰ عدد پسته بخورید و مطمئن باشید تنها ۸۰ کالری گرفته اید همچنین این ۲۰ عدد پسته کمتر از نیم گرم چربی اشباع دارد و سرشار از پروتئین، فیبر و چندین مورد ویتامین و مینرال های کلیدی است. برای پرهیز از سدیم بالا پسته ها را بدون نمک استفاده کنید.

یک فنجان زغال اخته: علاوه بر این که سرشار از خواص آنتی اکسیدانی است، در هر فنجان تنها ۸۳ کالری دارد. ضمن این که میزان سدیم آن نیز صفر است.

یک عدد تخم مرغ: حاوی ۷۸ کالری بعلاوه ۶ گرم پروتئین است. مصرف تخم مرغ با چاشنی ها نیازی به اضافه کردن نمک و بالا بردن میزان سدیم در آن ندارد.

بستنی زده شده: بستنی زده شده از نظر کالری و چربی نسبت به بستنی معمولی پایین تر است. ۱ دوم فنجان از این بستنی تنها ۱۰۰ کالری دارد در ضمن با خوردن این میان وعده پروتئین و کلسیم هم جذب می کنید.

شش فنجان پاپ کورن: تنها ۱۰۰ کالری دارد! پاپ کورن حاوی مقادیر بالایی فیبر هست که باعث می شود مدت بیشتری احساس سیری کنید.

سه عدد کراکر با پنیر: کلید استفاده از این میان وعده انتخاب کراکرهای سبوس دار است. فیبر موجود در کراکر باعث می شود بین وعده های اصلی کمتر گرسنه شوید و پنیر موجود در این میان وعده پروتئین و کلسیم برای بدن محیا می کند. برای اینکه این میان وعده زیر ۱۰۰ کالری داشته باشد از پنیر کم چرب استفاده کنید.

۱۴ عدد بادام: می توانید بدون اینکه از مرز ۱۰۰ کالری بگذرید ۱۴ بادام استفاده کنید. همچنین بادام منبع خوبی از فیبر و پروتئین است.

سیب پخته: با پختن سیب به همان اندازه که نپخته ی آن ویتامین و فیبر به بدن میرساند از این مواد بهره می برید. حتی می توانید به سیب پخته خود مقداری دارچین هم اضافه کنید. نگران نباشید دارچین کالری ندارد.

یک سوم فنجان دانه های سویا: یک سوم فنجان آن دارای ۸ گرم پروتئین و ۴ گرم فیبر است. همچنین ۱۰ درصد از آهن مورد نیاز روزانه بدن را هم تامین می کند.

منبع : آوای سلامت

کم کالری ترین میان وعده ها را بدون ترس از چاقی، روزانه مصرف کنید
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13
 • کم کالری ترین میان وعده ها را بدون ترس از چاقی، روزانه مصرف کنید


  نکته مهم در مورد میان وعده های ناسالم این است که اغلب دارای حجم کم اما کالری بسیار زیاد هستند. پس از خوردن این مواد غذایی چندان احساس سیری نکرده و خیلی زود گرسنه می ‌شوید و در نتیجه مجددا مجبور می شوید به سراغ خوردن مواد غذایی رفته و این روند سبب افز
 • سالم ترین میان وعده ها را بدون ترس از چاقی مصرف کنید


  سلامت نیوز:شما معمولا پس از خوردن میان وعده های ناسالم چندان احساس سیری نکرده و خیلی زود گرسنه می شوید و در نتیجه مجددا مجبور می شوید به سراغ خوردن مواد غذایی رفته و این روند سبب افزایش وزن و چاقی شما می شود. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای
 • کم کالری ترین میان وعده ها برای پیشگیری از چاقی و اضافه وزن


  سلامت نیوز:میان وعده های ناسالم اغلب دارای حجم کم اما کالری بسیار زیاد هستند. پس از خوردن آنها چندان احساس سیری نکرده و خیلی زود گرسنه می شوید و در نتیجه مجددا مجبور می شوید به سراغ خوردن مواد غذایی رفته و این روند سبب افزایش وزن و چاقی شما می شود.
 • 9 نوع کربوهیدرات را بدون ترس از چاقی، روزانه مصرف کنید


  سلامت نیوز: کربوهیدرات ها معمولا به خاطر نگرانی از چاقی و اضافه وزن، از رژیم های غذایی حذف می شوند. این در حالی است که برخی کربوهیدرات ها را تحت هیچ شرایطی نباید از رژیم حذف کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ازreadersdigest ، میوه ه
 • کم کالری ترین میان وعده ها


  سلامت نیوز:نکته مهم در مورد میان وعده های ناسالم این است که اغلب دارای حجم کم اما کالری بسیار زیاد هستند. پس از خوردن این مواد غذایی چندان احساس سیری نکرده و خیلی زود گرسنه می شوید و در نتیجه مجددا مجبور می شوید به سراغ خوردن مواد غذایی رفته و این
 • روزانه چه میزان کالری باید مصرف کنید؟+ اینفوگرافی


  در این اینفوگرافی مواد غذایی را مشاهده کنید که کالری اندکی دارند و شما می‌تواند به صورت آزاد بدون استرس دریافت کالری بالا آنها را میل کنید.
 • کم کالری ترین میان وعده ها برای روزهای تعطیل!


  سلامت نیوز: دستیابی به وزن ایده آل نیاز به انتخاب میان وعده های مناسب و کم کالری هم دارد، البته علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی سالم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ازwebmd انتخاب گروه میان وعده ها بخصوص در هنگام روزهای تعطیل باید مانند رژیم
 • کم کالری ترین میان وعده ها برای تناسب اندام


  سلامت نیوز: بی شک رسیدن به اهداف تناسب اندام علاوه بر رعایت یک رژیم غذایی سالم، نیاز به انتخاب میان وعده های مناسب و کم کالری هم دارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت، انتخاب گروه میان وعده ها باید مانند رژیم غذایی با رعایت میزان حجم و تعا
 • ۱۱ گزینه غذایی کم کالری را بدون نگرانی از اضافه وزن، زیاد مصرف کنید


  برخی از مواد غذایی به دلیل ترکیب خاص خود می ‌توانند نقش یک رژیم غذایی طبیعی را ایفا کنند.
 • هشت غذای سرشار از کربوهیدرات را بدون ترس از چاقی مصرف کنید


  سلامت نیوز:یک دلیل واضح برای سرزنش کربوهیدرات ها وجود دارد: اپیدمی چاقی!با این وجود باید به این واقعیت اشاره کرد که تمام کربوهیدرات ها برابر نیستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ،با این وجود باید به این واقعیت اشاره کرد که تمام کربوهیدر
 • ۷ نوع سبزی را بدون احساس نفخ، روزانه مصرف کنید!


  سلامت نیوز:این یک واقعیت است که شما باید روزانه مقادیر زیادی از سبزیجات را وارد رژیم غذایی تان کنید، جای بحث ندارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت، فیبر موجود در سبزیجات، یک نیاز ضروری برای بدن است و زنان در روز باید ۲۵ گرم از این ماده م
 • بدون نگرانی از چاقی 6 ماده غذایی پرکالری را مصرف کنید


  سلامت نیوز:مصرف برخی مواد غذایی اگرچه کالری بالایی دارند، برای شما ضروری است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت ،برخی از اقلام غذایی پرکالری سرشار از مواد مغذی برای بدن هستند و مصرف آنها نه تنها شما را چاق نمی کند بلکه راهی برای جلوگیری از
 • ۶ ماده غذایی پرکالری را بدون نگرانی از چاقی مصرف کنید


  سلامت نیوز: برخی مواد غذایی اگرچه کالری بالایی دارند، مصرف آنها برای شما ضروری است. به گزارش سلامت نیوز به نقل از آوای سلامت برخی از اقلام غذایی پرکالری سرشار از مواد مغذی برای بدن هستند و مصرف آنها نه تنها شما را چاق نمی کند بلکه راهی برای جلوگی
 • باوری غلط درخصوص چاق شدن/ برای جلوگیری از چاقی میان انرژی دریافتی و مصرف آن تعادل برقرار کنید


  یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: اغلب خانم ها و آقایان درباره اضافه وزنشان می گویند ما استعداد چاقی داریم؛ آب هم می خوریم چاق می شویم ولی این موضوع صحت ندارد.
 • این میان وعده ها فقط 100 کالری دارند!


پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها