بازدید: 55

احتمال رقابت هم‌حزبی‌های ترامپ با او برای کسب نامزدی حزب در انتخابات ۲۰۲۰

منبع : فارس نیوز کد خبر: 934023
یک نماینده مجلس سنای آمریکا می‌گوید هم‌حزبی‌های ترامپ ممکن است او را در مرحله مقدماتی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ به چالش بکشند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در صورتی که «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا بخواهد در نوامبر سال ۲۰۲۰ برای بار دوم کاندید انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شود ممکن است از سوی هم حزبی هایش در مرحله مقدماتی انتخابات به چالش کشیده شود. 

یک سناتور جمهوری خواه روز یکشنبه این موضوع را در مصاحبه ای با شبکه خبری ای بی سی نیوز مطرح کرد. 

«جف فلیک»، یکی از معدود نمایندگان جمهوری خواه کنگره که علناً از ترامپ انتقاد می کند گفت: «باور من این است که اگر رئیس جمهور همین مسیری که در آن هست را ادامه بدهد و بخواهد برای انتخاب مجدد کاندید شود، طیف گسترده ای از رأی دهندگان خواستار انتخاب فردی دیگر خواهد بود.»

او اضافه کرد: «اگر او بار دیگر نامزد حزب جمهوری خواه معرفی شود، احتمالاً ما شاهد حضور یک کاندید مستقل باشیم. «

وی در ادامه تصریح کرد این احتمال وجود دارد که در مرحله درون حزبی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم هم حزبی های ترامپ بخواهند با او برای معرفی به عنوان نامزد حزب رقابت کنند.  «فلیک» گفت: «این احتمال هم هست که او کاری کند که جمهوری خواه ها هم او را به چالش بکشند.»  

معمولاً روسای جمهور مستقر از طرف هم حزبی هایشان به چالش کشیده نمی شوند و کمیته مرکزی حزب آنها را بدون شرکت در رأی گیری های مقدماتی به عنوان نامزد حزب معرفی می کند.

با وجود این، در تاریخ برگزاری انتخابات های ریاست جمهوری آمریکا چند بار این روال عوض شده است. «جیمی کارتر» در سال 1980 با وجود آنکه رئیس جمهور مستقر بود، در مرحله مقدماتی مجبور شد با «تد کندی» رقابت کند. چهار سال بعد هم «جرالد فورد»، رونالد ریگان را به چالش کشید. 

انتهای پیام/ M

عضویت در کانال تلگرامی بین الملل و سیاست خارجی فارس


احتمال رقابت هم‌حزبی‌های ترامپ با او برای کسب نامزدی حزب در انتخابات ۲۰۲۰
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها