بازدید: 129

ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 932990
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: در نشست امروز کمیسیون مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی ارائه کرد.

ارائه گزارش مرکز پژوهش های مجلس از بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملیبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تشریح جلسه امروز یکشنبه (3دی ماه 96) کمیسیون متبوع خود، گفت: در ابتدای جلسه، رییس کمیسیون امنیت ملی بحثی پیرامون پیشنهاد ارائه شده دولت مبنی بر افزایش قیمت بنزین و سایر حامل های انرژی را مطرح کرد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات فلاحت پیشه نماینده کمیسیون در تلفیق، اظهارکرد: پولی که از ناحیه گران شدن حامل های انرژی توسط مردم پرداخت می شود؛ تقریباً دو برابر شده ولی یارانه ثابت مانده و اشتغال هم ایجاد نشده است. دریافت گرانی حامل های انرژی نقد از مردم گرفته می شود ولی در قبال آن وعده هایی مثل اشتغال و رفاه و غیره به مردم داده می شود.

وی همچنین افزود: در این جلسه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی حرکت زشت و بی خردانه یکی از نمایندگان مجلس هلند که هدیه سفیر جمهوری اسلامی ایران به مناسبت تبریک عید کریسمس را به سطل آشغال انداخته ،محکوم کرد.

نقوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به همه مسیحیان جهان میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) را تبریک گفته و سفیر جمهوری اسلامی در یک حرکت انسانی، این اقدام را انجام داده و تصور نمی کرد با پاسخ غیرانسانی یک نماینده روبرو شود.

این نماینده مردم در ادامه گفت: همچنین در ادامه جلسه، سردار اشتری و معاونین وی در کمیسیون حضور یافته و گزارشی از فعالیت های هشت حوزه تخصصی نیروی انتظامی در کمیسیون ارائه شد.

بر این اساس سردار اشتری گفت: ناجا مسئولیت تأمین امنیت و نظم داخلی کشور را به عهده دارد و نیازمند همراهی مجلس و کمیسیون است. ما از همه ظرفیت های خود و از همه امکانات خود استفاده می کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: یک نمونه آن تأمین امنیت انتخابات بعد که ادعا می کنیم به بهترین شکل این امنیت تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه در برخی ردیف ها مثل مرزبانی با کاهش بودجه در لایحه روبرو شده ایم، اظهارکرد: 96 درصد بودجه ناجا مربوط به حقوق و مزایا است، پس چگونه می توانیم بقیه کارهای خود را انجام دهیم؟ علاوه بر این به لحاظ امکانات ماشینی و ابنیه و پاسگاه ها و نیروی انسانی مورد نیاز جدا با محدودیت روبرو هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: در جلسه امروز، کمیسیون از حمایت و تلاش های شبانه روزی سبز پوشان نیروی انتظامی جهت تأمین امنیت و نظم داخلی تقدیر و تشکر کرد.

نقوی حسینی با اشاره به اینکه در ادامه جلسه، جلالی و همکاران وی از مرکز پژوهش های مجلس گزارشی از بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی ارائه کردند و در پایان گزارش پیشنهادات عملیاتی را جهت حمایت از ناجا ارائه شد، گفت: افزایش سهم ناجا از حق کشف، افزایش سهم نیروی انتظامی از ردیف بنیه دفاعی، اختصاص سهمی از تراکنش های بانکی از جمله پیشنهادات مطرح شده بود.

وی اظهار کرد: همچنین در این جلسه از همکاری و کار مشترک مرکز پژوهش های مجلس و نیروی انتظامی در بررسی شرایط و وضعیت خدمات، مأموریت ها و بودجه نیروی انتظامی تشکر شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: امروز جمع بندی شد که با توجه به اهمیت مأموریت های نیروی انتظامی، پیشنهاداتی تنظیم و پیگیری شود که بخشی از هزینه های ناجا تأمین شود.

انتهای پیام/


ارائه گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس از بودجه و اعتبارات نیروی انتظامی در کمیسیون امنیت ملی
:
امتیاز : 4.1 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها