بازدید: 34

ارمغان آزادی «رعنا» به خانواده او ابلاغ شد

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 93011
سحر دولتشاهی به نمایندگی از پویش حمایتی «ارمغان آزادی» که با هدف حمایت از زندانیان زن جرایم غیرعمد تشکیل شده است، نوید آزادی مادری را به فرزندانش داد.
به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی ستاددیه کشور، به دنبال تفاهم‌نامه همکاری ستاددیه کشور و معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری جمعی از هنرمندان کشور در قالب پویش «ارمغان آزادی» به دنبال شناسایی و آزادی نسوان دربندی اقدام می‌کنند که نه بر حسب یک اقدام مجرمانه بلکه بر حسب یک اشتباه یا ناآگاهی روانه زندان شده‌اند.

در همین راستا عصر روز گذشته (28 فروردین ماه) سحر دولتشاهی بازیگر سینما سفیر این پویش مردمی با حضور در جمع خانواده یکی از مددجویان تحت حمایت ستاددیه از وضعیت خانواده و مشکلات فرزندان مادری جویا شد که به دلیل یک بدهی 17 میلیون تومانی با حکم قضایی مدتی است که در حبس به سرمی‌برد.

«رعنا- الف» مادر 38 ساله نیما و شیما بعد از فوت همسرش به دلیل ضمانت بانکی از شریک زندگی خود با یک بدهی سنگین روانه زندان می‌شود و هرچند شاکی از بخش قابل توجهی از حقوقش صرف نظر می‌کند اما بابت باقی بدهی این سرپرست خانواده ناخواسته و بدون ارتکاب فعل مجرمانه‌ای راهی زندان می‌شود که این ورود به زندان مشکلات روحی زیادی را هم به وی وارد می‌کند.

از آغاز فعالیت این پویش در روز میلاد حضرت زهرا(س) تا به امروز، مردم نوعدوست ایران اسلامی با حمایت معنوی و مالی نزدیک به 3 میلیارد ریال وجوه نقدی به حساب اختصاصی ستاددیه جهت مشارکت در امر آزادی زندانیان زن واجد شرایط واریز کرده‌اند که تمامی این وجوه در راستای استخلاص این دسته از محبوسان اختصاص خواهد یافت.

گفتنی است، هم اکنون 200 زندانی زن جرایم غیرعمد در کشور تحمل حبس می‌کنند که قریب به 90 درصد این بانوان بدون هرگونه سابقه کیفری هستند.

انتهای پیام /

ارمغان آزادی «رعنا» به خانواده او ابلاغ شد
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 161

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها