بازدید: 28

انباشت زباله و معارضین مانع مسافری شدن فرودگاه پیام است

منبع : فارس نیوز کد خبر: 927469
وزیر ارتباطات گفت: انباشت زباله در مجاورت فرودگاه پیام و وجود معارضین دو مانع اصلی مسافری شدن این فرودگاه است.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری در افتتاح مرکز خدمات تجاری بین الملل پیام و کلنگ زنی احداث همزمان 8 شرکت حوزه ICT در این منطقه ویژه اقتصادی، گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام براساس برنامه مصوب در ستاد اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات یکی از کریدورهای اصلی توسعه فناوری اطلاعات در کشور است .

وی افزود: سرمایه گذاری بزرگی در این بخش انجام می شود که در صورت تحقق، ۱۰۰ هزار شغل ایجاد می کند و با توجه به ظرفیت های موجود و مقررات ویژه ای که در این مناطق وجود دارد و همچنین وجود نیروی کار مناسب، طوری برنامه ریزی شده است که تولیدات عرصه فناوری اطلاعات بخصوص اینترنت اشیا و سرویس های جدید در این حوزه در این منطقه انجام شود.

آذری جهرمی با اشاره اهمیت این منطقه، اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی پیام در پروژه اقتصاد مقاومتی به صورت ملی است که فاز نخست مطالعاتی آن به اتمام رسیده و فاز دوم آن آغاز شده است که بعد از فاز سوم، وارد مراحل اجرایی می شویم.

به گفته وی، وزارت ارتباطات از سال گذشته ۱۷ میلیارد تومان به پیام کمک کرده است.

جهرمی گفت: انباشت زباله در مجاورت فرودگاه پیام و وجود معارضین دو مانع اصلی مسافری شدن این فرودگاه است.

به گفته وی، خرید تجهیزات کمک ناوبری روشنایی باند و اصلاح شبکه برق عملیاتی، راه اندازی مجدد خط کارگو و بهسازی برج مراقبت، نصب تجهیزات سویچینگ و تجهیزات رادیویی در فرودگاه پیام به طور کامل به پایان رسیده و تا سه ماه دیگر بهسازی باند و خطوط پروازی نیز به اتمام می رسد. ضمن اینکه هم اکنون یک واحد سوخترسانی هواپیما راه اندازی شده است و واحد دیگر نیز در حال استاندارد سازی است.

انتهای پیام/آ


انباشت زباله و معارضین مانع مسافری شدن فرودگاه پیام است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها