بازدید: 34

داوری فیلم های جشنواره فجر با همکاری هیات داوران دستگاه قضا

منبع : صدا و سیما کد خبر: 926250
دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی قوه قضاییه از داوری فیلم های جشنواره فجر امسال با همکاری هیات داوران دستگاه قضا خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، مهدی افتخاری در نشست خبری سومین جشنواره ایده ها و فرصت ها، به بهره برداری از ظرفیت جشنواره فیلم فجر در بحث پیشگیرانه اشاره کرد و افزود : شعار ما "همت همگانی و نهضت پیشگیری" است و زمانی این پیشگیری محقق می شود که مردم به میدان بیایند.
وی گفت : در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به عنوان کار گروه فنی ، فیلم ها را بررسی کردیم اما امسال به صورت جدی وارد شدیم و آثار این جشنواره را از منظر پیشگیری با حضور هیات داوران خودمان داوری می کنیم.
افتخاری افزود : امسال حتی در انتخاب و راه یابی فیلم هایی که موضوعات پیشگیرانه در آن لحاظ شده است به جشنواره ، نقش داشتیم .
وی ادامه داد : به عنوان مثال در مورد یک فیلم که نکات پیشگیرانه زیادی داشت قبل از شروع جشنواره با معاونت سینمایی ارشاد صحبت کردیم که این فیلم در جشنواره باشد.
وی با بیان اینکه هیات داوران معاونت اجتماعی قوه قضاییه ، آثار را در سه بخش فیلنامه نویسی ، کارگردانی و تهیه کنندگی داوری می کنند ، گفت : سال گذشته فیلم "بدون تاریخ بدون امضا" را که جایزه هم گرفت، قبل از اکران در جشنواره به معاونت اجتماعی قوه قضاییه آوردند و نظرهای انتقادی و اصلاحی درباره این فیلم ارایه شد که سازندگانش هم اصلاحات را پذیرفتند و انجام دادند.
افتخاری همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود : در سال ۸۹ معاونت پیشگیری راه اندازی شد اما متاسفانه بخش اجتماعی آن مغفول ماند و بیشتر به موضوعات قضایی پرداخته شد.
وی با بیان اینکه در دنیا در بحث پیشگیری از وقوع جرم اصلاح فرهنگ را مد نظر قرار می دهند ، گفت : این معاونت در سال های اخیر به موضوع های آسیب های اجتماعی پرداخته است .
وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر در بحث پیشگیرانه از آن استفاده کردیم استفاده از ظرفیت های حوزه هنر بود.
وی گفت: با ساخت یک نماهنگ در زمینه طلاق، کار خود را آغاز کردیم و در نهایت از ظرفیت جشنواره فیلم فجر هم استفاده شد.
دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی معاونت اجتماعی قوه قضاییه گفت : پرونده های زیادی در کشور بدون بهره برداری اجتماعی رسیدگی و به بایگانی ارجاع می شد که در این خصوص به روسای کل دادگستری ها نامه نوشتیم تا حداقل یک پرونده را به عنوان شاخص به ما معرفی کنند که در نهایت از هر استان دو پرونده که قابل تبدیل به فیلمنامه باشد به دست ما رسیده است.
 

داوری فیلم های جشنواره فجر با همکاری هیات داوران دستگاه قضا
:
امتیاز : 3.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها