بازدید: 61

بسته های تشویقی بازسازی بافت فرسوده منطقه ۲۰

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 921779
شهردار منطقه ۲۰ از بسته های تشویقی بازسازی بافت فرسوده در این منطقه خبر داد و گفت: درحال حاضر ۷۰ هکتار بنای فرسوده در این منطقه وجود دارد.

بسته های تشویقی بازسازی بافت فرسوده منطقه ۲۰سیداحمد صفوی شهردار منطقه ۲۰ در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ارتباط با بافت فرسوده این منطقه اظهار کرد: در نقشه های مصوب بر اساس مولفه های نفوذناپذیری، ریزدانگی و ناپایداری حدود ۱۳۷ هکتار بافت فرسوده داریم.

صفوی افزود: ۳۷ هکتار از این بافت فرسوده شامل معابر می شود و صد هکتار آن مربوط به بناهای فرسوده است که در حال حاظر ۳۰ هکتار از آن بازسازی شده است.

شهردار منطقه ۲۰ در ارتباط با ۷۰ هکتار بنای فرسوده گفت: از سال گذشته با بسته های تشویقی در روند بازسازی بافت های فرسوده سرعت قابل ملاحظه ای را شاهد هستیم و امیدواریم با سیاست های تشویقی در این بسته ها و با مساعدت همکاری بانک ها و سایر دستگاه های اجرایی این بسته ها نقش موثرتری در بازسازی بافت فرسوده داشته باشند.

وی تصریح کرد: رویکرد شهرداری و شورای شهر افزایش انگیزه جهت بهسازی بافت فرسوده است و بر همین اساس سعی در بهبود بسته های فعلی داریم.

صفوی درباره بسته های تشویقی گفت: در گذشته ۵۰ درصد در گرفتن پروانه ساخت معافیت لحاظ می شد، اما در حال حاضر ۱۰۰ درصد پروانه رایگان است؛ همچنین اگر تجمیع صورت گیرد تبعات تشویقی دارد؛ بخشی از وام بهره ای را دولت و بخشی از آن را شهرداری می پردازد. با همکاری سایر دستگاه ها آب، برق، گاز رایگان حساب می شود.

شهردار منطقه ۲۰ خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیل گری نوسازی در مراکز هستند و افراد می توانند برای مشاوره به این مراکز رجوع کنند.

انتهای پیام/


بسته های تشویقی بازسازی بافت فرسوده منطقه ۲۰
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها