بازدید: 45

وزارت جهاد درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام ندارد/ ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری می‌کند

منبع : فارس نیوز کد خبر: 913481
قائم مقام معاونت بهبود تولیدات دامی با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام نداشته است، گفت: قیمت شیرخام باید متناسب با قیمت‌ نهاده‌ها و فرآورده‌های لبنی تعیین شود.

محمدرضا ملاصالحی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهادی برای افزایش قیمت شیرخام به ستاد تنظیم بازار از سوی وزارت جهاد کشاورزی ارائه شده است، گفت: وزارت جهاد کشاورزی درخواستی برای این موضوع به ستاد تنظیم بازار نداده است. 

رئیس مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت نهاده های کشاورزی افزود: اما بحث این است که با تغییر قیمت نهاده های کشاورزی و در صورت تغییر قیمت فرآورده های لبنی، باید قیمت شیرخام هم افزایش یابد. 

قائم مقام معاونت بهبود تولیدات وزارت جهاد کشاورزی گفت: در رابطه با افزایش قیمت شیرخام ستاد تنظیم بازار تصمیم گیرنده است و جلساتی در زمینه قیمت خرید شیرخام و فرآورده های لبنی در حال برگزاری است که به زودی تصمیماتی در مورد آن اتخاذ و اعلام می شود. 

به گفته رضا باکری دبیر انجمن صنایع لبنی سال گذشته 24 هزار تن شیرخشک صادر شد و این رقم تا پایان امسال به 40 هزار تن خواهد رسید که این مسئله سبب کاهش شیر خام برای مصرف صنایع لبنی و تولید داخل شده است.

به گفته دبیر انجمن صنایع لبنی روند افزایش شیرخام از ابتدای سال جاری آغاز شده که اکنون شیر باکیفیت تا سقف 1450 تومان از دامداران خریداری می شود.

به گزارش فارس در حالی که تا چندی پیش کارخانه ها از انباشت شیرخشک گلایه مند بودند، اما از سال گذشته با رونق صادرات شیرخشک به روسیه، صنایع لبنی  به دلیل کمبود شیر خام، درخواست واردات شیرخشک را به دولت داده اند!؟.

انتهای پیام/ ب


وزارت جهاد درخواستی برای افزایش قیمت شیرخام ندارد/ ستاد تنظیم بازار تصمیم‌گیری می‌کند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها