بازدید: 49

افزایش تولید سرمایه ملی با گردش مالی 30 هزار میلیارد تومانی‌ در شرکت‌های دانش بنیان

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 907803
برومند گفت: گردش مالی شرکت دانش بنیان به تولید سرمایه ملی کمک می‌کند.

افزایش تولید سرمایه ملی با گردش مالی 30 هزار میلیارد تومانی  در شرکت های دانش بنیانبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مسعود برومند معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم در هجدهمین جشنواره پژوهش و فناوری که صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد ، اظهار کرد: در هفته پژوهش و برای بزرگداشت آن در اقدامی نمادین 21 آذر ماه تجلیل از پژوهشگران برتر دانش آموزی را در یکی از مدارس تهران و در 3 مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم انجام دادیم.

 وی ادامه داد: بحث پژوهش باید از دوره نوجوانی آغاز شود و با توجه به اهمیت آن  تجلیل از پژوهشگران نوجوان را در نخستین روز هفته پژوهش در دستور کار قرار دادیم.

افزایش 3 برابری قیمت قرارداد شرکت های فناور و کارفرمایان

 معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم تصریح کرد: افتتاح نمایشگاه فناوری و پژوهش از دیگر اقداماتی بود که در هفته پژوهش انجام شد و امسال شاهد استقبال خوبی از آن بودیم و بر این اساس 71 قرارداد بین شرکت های فناو ر و کارفرمایان امضا شد که مبلغ آن 200 میلیارد تومان برآورد شده و نسبت به سال گذشته شاهد افزایش 3 برابری مبالغ قرارداد بودیم .

 وی از رو نمایی 65 طرح ملی در جشنواره پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: نشست هایی با صاحبان صنعت داشتیم تا چالش های پیش رو شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنیم .

رونمایی از 7 طرح برتر وزارتخانه ‎ها در جشنواره پژوهش

 برومند با اشاره به اینکه در جلسه ای از 7 طرح عمده برخی وزارتخانه ها به عنوان طرح برتر رو نمایی شد، اظهار کرد: 4 وزارتخانه دفاع، صنعت، نیرو و نفت که بیشترین فعالیت را داشتند مورد تجلیل قرار گرفتند .

ضرورت توجه به ایده پروری در کشور

 معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم افزود: یکی از مهمترین مسائلی که به آن توجه داریم بحث ایده پروری بوده و بها به این امر به رشد نوآورانه جامعه کمک می کند که بر این اساس 2 هزار و 818  ایده از استان های مختلف کشور به دبیرخانه مرکزی ارسال شد و از این تعداد در نهایت 10 ایده برتر انتخاب و مورد قدردانی قرار گرفت.

 برومند با بیان اینکه  جلسه ای با رؤسای پارک های علم و فناوری برگزار شد عنوان کرد: در این جلسات به بررسی چالش ها و مشکلات پرداختیم و اکنون 42 پارک و 186 مرکز رشد را در کشور داریم همچنین با بررسی شرایط قدم در راه بهبود روند فعالیت ها می گذاریم.

 وی با بیان اینکه هزار و 700 شرکت دانش بنیان، 30 هزار شغل ایجاد کرده است، گفت: در این شرکت ها گردش مالی 30 هزار میلیارد تومانی داریم که باعث می شود به تولید سرمایه ملی کمک کنیم و این مسئله زیرساختی برای آینده محسوب می شود.

 تولید و فناوری موتور تجاری سازی است

برومند تولید و فناوری را موتور تجاری سازی دانست و عنوان کرد: جلساتی با پژوهشگاه ها داشتیم و قرار بر این است تا فناوری های لازم را تجاری سازی کنیم .

 معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم تصریح کرد: برای انتخاب پژوهشگر برتر 337 پیشنهاد داشتیم که از این تعداد 240 پژوهشگر دانشگاهی، 46 پژوهشگر دستگاه های مختلف و 91 فناور شرکت کرده بودند و از این تعداد 20 نفر برگزیده شدند همچنین 16 پژوهشگر در حوزه های تخصصی علوم انسانی، دامپزشکی، علوم پایه ، پزشکی و هنر قدردانی شدند علاوه بر آن از 4 پژوهشگر در حوزه های فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی تجلیل شد .

 برومند 2 راهبرد اساسی را در فرآیند های پژوهشی مهم تلقی کرد و گفت: حمایت ، پشتیبانی و ایفای نقش توسعه پایدار کشورها در زیرساخت نوآوری نقش اساسی دارد همچنین توجه به چالش های پژوهش به عنوان راهبرد دوم در بحث توسعه پژوهش و نوآوری از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 وی یادآور شد: باید از طریق خانواده ها بحث پژوهش را در فرزندان تقویت کنیم و برای این امر نیازمند همکاری با بخش های مختلف کشور هستیم .

 

انتهای پیام/


افزایش تولید سرمایه ملی با گردش مالی 30 هزار میلیارد تومانی‌ در شرکت‌های دانش بنیان
:
امتیاز : 4.3 تعداد رای : 14

پربازدیدترین اخبار

گزارش ها

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

چهاردهمین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی، پایبندی ایران به تعهداتش را تایید کرد

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

گزارشی از جلسه قرآن «محسن امیری» در منطقه 14 تهران + صوت و فیلم

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش

ارائه گزارشی از نخستین انتخابات اعضای شورای عالی آموزش و پرورش