بازدید: 143

سرطان سینه و معده شایع‌ترین سرطان‌های زنان و مردان ایرانی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 896522
دبیر علمی کنگره کلینیکال آنکولوژی ایران گفت: شایع‌ترین سرطان‌ها در زنان سرطان سینه و در مردان سرطان معده است.

دکتر مهدی عقیلی در حاشیه دومین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بررسی ها نشان می دهد که سالانه ۹۰ هزار مورد جدید ابتلا به سرطان در کشور گزارش می شود که در این میان، سرطان های سینه و معده، شایع ترین سرطان ها در زنان و مردان است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه شیوع و بروز سرطان ها در کشور وابسته به عادات زندگی است، گفت: با توجه به اینکه به سمت صنعتی شدن پیش می رویم، شایع ترین سرطان ها در کشورمان مربوط به سرطان های دستگاه گوارش به خصوص روده است.

وی همچنین از افزایش موارد ابتلا به سرطان پروستات در کشور به دلیل افزایش سن جمعیت خبر داد و افزود: سرطان پروستات در سنین پیری بیشتر شایع است.

این متخصص رادیوتراپی و آنکولوژی ادامه داد: بررسی ها نشان می دهد که در حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد سرطان ها درمان می شود، اگر علت فوت بیمار، عارضه دیگری نباشد.

وی درباره ادعای درمان سرطان ها با طب سنتی گفت: طب سنتی چنین ادعایی ندارد، اما می تواند به کاهش عوارض و بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک کند.

عقیلی افزود: نتایج کارآزمایی نیز نشان داده است که می توان از طب ایرانی و اسلامی برای بهبود زندگی بیماران مبتلا به سرطان استفاده کرد.


سرطان سینه و معده شایع‌ترین سرطان‌های زنان و مردان ایرانی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها