بازدید: 30

مرکز تشحیص هویت تنها مرجع و متولی علوم جنایی در کشور

منبع : صدا و سیما کد خبر: 896406
 جانشین پلیس آگاهی ناجا : مرکز تشخیص هویت تنها مرجع و متولی علوم جنایی در کشور ، در کنار پاسخگویی به نیازهای تخصصی رده های عملیاتی ناجا ، سایر سازمان ها و ارگان های کشور، قابلیت های بسیاری از جمله کشف علمی جرم را دارد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار "مسعود منفرد" در همایش روسای مراکز تشخیص هویت، اظهار داشت: در مرکز تشخیص هویت به عنوان ویترین ناجا، خدمات بسیاری انجام می شود، مهم ترین هدف و اثر فعالیت اداره ها و آزمایشگاه های جنایی تشخیص هویت کشور؛ کشف علمی جرم از طریق روش های فنی و آزمایشگاهی است. تمامی اقدامات صورت گرفته در تشخیص هویت باعث معرفی مظنون، تبرئه متهم و ... می شود.
وی افزود: مرکز تشخیص هویت تنها مرجع و متولی علوم جنایی در کشور، در کنار پاسخگویی به نیازهای تخصصی رده های عملیاتی ناجا ، سایر سازمان ها و ارگان های کشور، از قابلیت ها و توانمندی دیگری نیز بهره مند است.
جانشین پلیس آگاهی ناجا به مجموعه آزمایشگاه های تحقیقات جنایی و اداره های تخصصی این مرکز اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه شیمی، فیزیک، بیولوژیک و ادله الکترونیک جنایی و همچنین آزمایشگاه تطبیق آثار انگشت، بررسی اسناد و اداره بررسی صحنه جرم و حوادث و بانک اطلاعات آثار انگشت از بخش های مهم این مرکز هستند.
وی با اشاره به تقویت گروه های بررسی صحنه جرم و نیروی انسانی، بیان کرد: توسعه و تجهیز آزمایشگاه های جنایی، توسعه و تکمیل بانک های اطلاعاتی بیومتریک و غیر بیومتریک و همچنین ارتقاء توان علمی و تخصصی کارشناسان از اقدامات شاخص و تأثیرگذار در حوزه تشخیص هویت است.
این مقام ارشد انتظامی به تجهیزات و فناوری های این مرکز اشاره و مطرح کرد: دستگاه بزرگ نمایی انگشتان، پردازشگر نوری صحنه جرم و ظهور آثار کفش و رد لاستیک از جمله فناوری های مهم مرکز تشخیص هویت است.
سردار منفرد به بازدید پلیس های تخصصی کشورهای خارجی از این مرکز اشاره کرد و گفت: تعامل مرکز تشخیص هویت با پلیس سایر کشورها یکی از رویکردهای مهم پلیس آگاهی است و همکاری های خوبی صورت گرفته است.
جانشین پلیس آگاهی کشور تصریح کرد: پیگیری جدی برای خرید تجهیزات فنی به روز دنیا، تأمین مواد مصرفی و تخصصی مورد نیاز تشخیص هویت سراسر کشور ، استانداردسازی فضا و مکان های آزمایشگاهی و ... از مهمترین اهداف پیش رو در پلیس آگاهی است.

مرکز تشحیص هویت تنها مرجع و متولی علوم جنایی در کشور
:
امتیاز : 3.6 تعداد رای : 11

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها