بازدید: 65

آغاز جمع‌آوری موکب‌ها و آشپزخانه‌های مسیر پیاده‌روی اربعین/ ادامه خدمات‌رسانی در مسیر زائرین

منبع : خبرگزاری ایکنا کد خبر: 890226
گروه جامعه: همزمان با پایان مراسم اربعین حسینی کار انتقال زائرین به مرزها برای ورود به کشور در حال انجام است و موکب‌های ستاد اربعین استان به زائرین در مسیر بازگشت به کشور خدمات‌رسانی می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، ستاد اربعین استان تهران اعلام کرد: از عصر روز ۱۹ آبان ماه، کار جمع‌آوری تجهیزات آشپزخانه‌ای و چادرهای اقامتی موکب‌هایی که طی ۲۰ روز گذشته در نجف و کربلا برپا شده بودند، آغاز شده است.

کار انتقال مسافران به مرزهای خروجی از طریق امکانات وسایل حمل و نقلی که از قبل پیش بینی شده است از جمله تریلی‌هایی که حدود ۳۰۰ مسافر را جای می‌دهند در حال انجام است. جمع‌آوری موکب‌های ستاد اربعین استان تهران به کندی در حال انجام است تا گروه‌های پایانی مسافران نیز از عراق خارج شوند.

امسال موکب‌های ایرانی در کاظمین و سامرا بیشتر در خدمت زائران ایرانی و یا زائران سایر کشورها از جمله جمهوری آذربایجان، لبنان، افغانستان، پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس بودند.

با توجه به اطلاع‌رسانی‌هایی که پیش از آغاز راهپیمایی بزرگ اربعین انجام شد، خروج زائران به خوبی در حال انجام است و هماهنگی و دقت نظر موکب‌داران در پذیرایی از زائران بیش از گذشته احساس شد.

همچون سال‌های گذشته شاهد برگزاری مراسم اربعین حسینی در امنیت کامل بودیم و امسال بسیاری از کمبودها و خلاءهای خدمات‌رسانی به‌ویژه در زمینه تدارک وسایل حمل و نقل برای زائران مرتفع شده بود.


آغاز جمع‌آوری موکب‌ها و آشپزخانه‌های مسیر پیاده‌روی اربعین/ ادامه خدمات‌رسانی در مسیر زائرین
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها