بازدید: 53

بهره گیری بیشتر از مراکز علمی برجسته جهان در حوزه علوم پزشکی

منبع : صدا و سیما کد خبر: 874846
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: انتظار ما آن است که یک دیده بانی خارج از دانشگاه‌های علوم پزشکی به موضوع آموزش به صورت عمیق‌تر بپردازد و از مراکز علمی برجسته در سراسر جهان بهره بیشتری ببریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در حاشیه مراسم افتتاحیه مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی در جمع خبرنگاران افزود: در ادامه اقدامات خوبی که در قالب طرح تحول نظام سلامت در حوزه آموزش پزشکی انجام شد، امروز مرکز تحقیقات راهبردی در آموزش علوم پزشکی افتتاح شد.

وی گفت: انتظار ما آن است که یک دیده بانی خارج از دانشگاه های علوم پزشکی به موضوع آموزش به صورت عمیق تر بپردازد و از مراکز علمی برجسته در سراسر جهان بهره بیشتری ببریم البته قبلاً هم در این زمینه استفاده می شده، اما اکنون نیاز های بیشتری خواهد بود و آثارش را در محیط نیز خواهیم دید.

وزیر بهداشت افزود: در کنار این مرکز، کار ما دقیق تر و علمی تر در سراسر کشور انجام خواهد شد و نگاه اقتصادی هم درکنار عدالت آموزشی و گسترش آن در مناطقی که استعداد های مرتبط وجود دارد مورد توجه ماست.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم این مرکز در فراگیری داوطلبان و کسب مهارت هایشان به صورت عمیق تر ایفای نقش کند گفت: آموزش ما زمانی ارزشمنداست که به کار مردم بیاید و گره گشای مشکلات مردم باشد.

وزیر بهداشت افزود: به همه عزیزان در حوزه علوم پزشکی افتخار می کنیم که به ارتقای سلامت جامعه کمک می کنند و ایجاد مراکزی از این قبیل اگر بتواند به درستی ایفای نقش کند به ارتقای کیفیت علم پزشکی که در ارتباط با سلامت مردم است، بیشتر کمک خواهد کرد.


بهره گیری بیشتر از مراکز علمی برجسته جهان در حوزه علوم پزشکی
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 12

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها