بازدید: 59

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات خوزستان فردا باز هستند

منبع : فردا نیوز کد خبر: 869182
با فروکش پدیده گرد و خاک کلیه مدارس، مراکز دانشگاهی و آموزشی و ادارات سراسر استان خوزستان در روز شنبه ۱۸ آذر ماه دایر هستند.

با فروکش پدیده گرد و خاک کلیه مدارس، مراکز دانشگاهی و آموزشی و ادارات سراسر استان خوزستان در روز شنبه ۱۸ آذر ماه دایر هستند.

خبرگزاری تسنیم: گرد و خاک از صبح امروز نقاط مختلف استان خوزستان را فرا گرفت و آلودگی هوا در هفتاد و هفتمین روز پاییز در برخی نقاط به بیش از ۱۴ برابر حد مجاز رسید.

بر اساس اعلام اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان میزان غلظت ریزگرد ها امروز جمعه در شهر اهواز به ۲۱۴۱ میکروگرم بر متر مکعب رسید.

بر اساس اعلام هواشناسی خوزستان، تودۀ گرد و خاک مستقر در استان از اواخر وقت امروز از استان خارج شده و دید افقی شهرستان اهواز در صبحگاه فردا افزایش یافته و به بیش از ۲۵۰۰ متر خواهد رسید.

اما اداره کل مدیریت بحران خوزستان نیز با صدور اطلاعیه ای از دایر بودن فعالیت کلیه مدارس، مراکز دانشگاهی و آموزشی و ادارات سراسر استان در روز شنبه ۱۸ آذر ماه خبر داد.

اداره کل مدیریت بحران خوزستان در اطلاعیه عصر امروز آورده است: «پیرو اخطاریه مورخ ۱۴ آذرماه و با توجه به اطلاعیه شماره ۲۹ مورخ ۱۷ آذرماه اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص خروج توده گرد و خاک از اواخر وقت روز جاری از استان خوزستان و افزایش دید افقی شهرستان اهواز و رسیدن آن به ۲۵۰۰ متر در صبح روز شنبه، همچنین تقویت زبانه پرفشار سطح زمین و کاش ارتفاع و ضخامت جو و کاهش چشمگیر دمای هوا در غالب نقاط استان در روز جاری و افزایش رطوبت در اکثر نواحی استان و با توجه به پیش بینی هواشناسی خوزستان مبنی بر خروج توده گرد و خاک از استان و افزایش دیده افقی و عدم تعطیلی ادارات، مدارس و مراکز آموزشی در روز شنبه ۱۹ آذرماه نسبت به اطلاع رسانی موضوع و سایر تدابیر لازم در این خصوص اقدام لازم انجام شود».

مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات خوزستان فردا باز هستند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها