بازدید: 170

واقعه غدیر و ولایت؛ مظلوم واقع شده است/ نمایش اقتدار شیعه با تبیین غدیر

منبع : خبرگزاری میزان کد خبر: 857067
معاون پژوهش مؤسسه غدیر شناسی گفت: تبیین مظلومیت واقعه غدیر و ولایت ، اقتدار شیعه را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی موسسه غدیرشناسی، مریم زندی معاون پژوهشی مؤسسه غدیر شناسی ضمن تبریک هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اعظم (ص) پیامبر مهربانی ها،  ضمن ارائه توضیحاتی درباره فعالیت های پژوهشی مؤسسه ،انجام پژوهش را از گامهای اساسی جهت نیل به پیشرفت و توسعه همه جانبه یک جامعه دانست و اظهار کرد: استقلال هر جامعه بر تحقیق و پژوهش ،تولید علم و افزایش دانش بشری استوار است.

این مقام مسئول در موسسه غدیرشناسی با اشاره به اهمیت موضوع غدیر و ولایت و با در نظر گرفتن مظلومیت این واقعه در بین مسلمین، ادامه داد: موسسه غدیرشناسی چندین سال است به صورت جدی و منظم، کارگاه هایی را در سراسر کشور برگزارمی کند.

زندی در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده در معاونت پژوهش تصریح کرد: با در نظر گرفتن هجمه های موجود در جامعه و تلاش برای از بین رفتن وحدت بین شیعه و سنی ، باید به امور پژوهشی متناسب با فضای کارگاه ها و شرایط موجود در جهت وحدت بیشتر شیعه و سنی اهمیت داده و برای آن تلاش شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به بحث ولایت امیرالمؤمنین (ع) و اثبات آن با کمک از مسئله غدیر اشاره و خاطرنشان کرد: این بحث مهم نیازمند به توجه و ظرافت ویژه ای است و از آنجایی که مخاطب این کارگاه ها هموطنان اهل سنت نیز هستند؛سعی در احترام به عقاید این طیف گرانقدر در آموزش و پژوهش، در نظر گرفته می شود.

زندی در ادامه مهمترین فعالیت های بخش پژوهش مؤسسه را تشریح کرد و افزود: انجام مطالعات مربوط به امر پژوهش و تولید دانش های اسلامی و علی الخصوص در امر ولایت و غدیرپژوهی؛ همچنین انجام مطالعات بنیادی، راهبردی و مطالعات کاربردی فرابخشی مورد نیاز معاونت پژوهشی و تدوین سند راهبردی نظام جامع علمی ـ پژوهشی مؤسسه غدیرشناسی؛ از جمله مهمترین فعالیت های بخش پژوهش هستند.

این مقام مسئول ایجاد و راه اندازی شبکه پرسش و پاسخ مسایل اعتقادی و ایجاد پایگاه علمی مستدل و قوی برای پاسخگویی به شبهات تخصصی در امر ولایت و غدیر را از برنامه های آینده معاونت پژوهش موسسه غدیرشناسی عنوان کرد و از ارائه طرح هایی به سازمان صداو سیما در زمینه تهیه مطالب مناسب صوتی و تصویری در پاسخگویی به هجمه های اعتقادی، در آینده نزدیک خبر داد.

زندی در پایان در زمینه تعامل با نهادها بیان کرد: به فراگیر بودن امر آموزش به واسطه کارگاه های غدیرپژوهی در کل کشور در ارتباط با سازمان ها و نهادهای گسترده ای از قبیل آموزش و پرورش، سپاه، بیت الزهرا و دانشگاه ها توجه نشان می دهیم و در آینده نزدیک تعاملات به صورت نزدیک تر و گسترده تر خواهد شد.

انتهای پیام/ 


واقعه غدیر و ولایت؛ مظلوم واقع شده است/ نمایش اقتدار شیعه با تبیین غدیر
:
امتیاز : 4.2 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها