بازدید: 30

نشریه میدل ایست آی: جنگ ترامپ علیه مسلمانان دنیا

منبع : صدا و سیما کد خبر: 852262

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما نشریه میدل ایست آی در گزارشی نوشت دونالد ترامپ در حال راه انداختن یک جنگ مذهبی علیه مسلمانان در دنیاست.
در پایگاه اینترنتی میدل ایست آی آمده است: کشورهای غربی از دیرباز این توهم را داشته اند که از جنگ های مذهبی دور هستند. جنگ های صلیبی و جنگ سی ساله فصل های خونینی از تاریخ هستند نه ابعادی از سیاست خارجی عصر معاصر. حتی مخالفان امپریالیسم آمریکایی و جنگ های بدون مرزش علیه تروریسم نیز این جنگ ها را بر سر ملی گرایی می پندارند و نه دین. اما ریاست جمهوری ترامپ فرصتی است که در مورد حقیقت سکولاریسم جنگ های غربی مجددا فکر کنیم. شاید اکنون وقت آن رسیده است که این حقیقت تلخ را بپذیریم که دونالد ترامپ در حال نبرد در یک جنگ مذهبی است.
در روز 29 نوامبر، ترامپ سه ویدیو را که جایدا فرانسن از کمپین «انگلیس نخست» توئیت کرده بود مجددا توئیت کرد؛ گروه «انگلیس نخست» یک گروه فاشیست و ضداسلام در انگلیس است. این اقدام ترامپ به وسیله رهبران سیاسی کشورهای دیگر تقبیح شد، در حالی که کاخ سفید از آن دفاع کرد.
ویدیوی نخست یک مهاجر مسلمان را نشان می دهد که به یک نوجوان هلندی حمله می کند. ویدیوی دوم رهبر داعش را نشان می دهد که مجسمه مریم مقدس را ویران می کند. ویدیوی سوم با این عنوان منتشر شد: «لات اسلام گرا یک نوجوان را از روی سقف بیرون می کشد و او را به قصد کشت کتک می زند.»
این سه ویدیو بخشی از انبوه ویدیوهای ضداسلامی است که این گروه در رسانه های اجتماعی منتشر می کند. اما ترامپ با توئیت مجدد این ویدیوها نوعی بینش در مورد افکارش به ما می دهد. وی مانند استفان بانن معتقد است که مسلمانان و اسلام تهدیدی تمدنی برای غرب مسیحی هستند.
این صرفاً یک اعتقاد شخصی نیست، بلکه به بخشی از سیاست آمریکا تبدیل شده است. سیاست «منع ورود مسلمانان به آمریکا» نیز یک عامل دیگر است که نشان می دهد چقدر هویت مذهبی برای ترامپ حائز اهمیت است. صرفنظر از اینکه این سیاست مسلمانان را یک تهدید می دانست، برای «اقلیت های مذهبی» نیز یک استثنا قائل شد و این استثنا به خاطر اقلیت های مسیحی بود که بتوانند به آمریکا بروند.
مسئله این نیست که همه مهاجران خطرناک یا همه خارجی ها مشکل ساز هستند. منع ورود صرفاً در مورد مسلمانان اجرا شد. ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی اش وعده داد: «ما قصد داریم از مسیحیت محافظت کنیم.» مجموعه دستورات اجرایی و تغییرات سیاستی از زمان ورود وی به کاخ سفید ثابت کرده است که ترامپ به شکل عجیبی روی حرف هایش می ایستد، از جمله لغو اصلاحیه جانسون.
به طور مشابه، مایک پنس، معاون رئیس جمهور اخیراً اعلام کرد آمریکا از طریق سازمان ملل به اقلیت های مسیحی ساکن در منطقه خاورمیانه کمک می کند. وی گفت: «مسیحیت در معرض حملات بی سابقه ای در این سرزمین های کهن قرار گرفته است، سرزمین هایی که این حملات برای نخستین بار از سوی تروریست های اسلامی افراطی آغاز شد؛ این تروریست ها تحت تأثیر نفرت گرایی علیه مسیحیان و انجیل قرار دارند.»
این اظهارات در یک مهمانی شام با عنوان «در دفاع از مسیحیان» بیان شد؛ در این جلسه مایک پنس به همراه سایر مقامات ارشد کاخ سفید حضور داشتند.
این ادبیات تند در حالی است که آمریکا همچنان به حضور نظامی خود در کشورهای با اکثریت مسلمان ادامه می دهد و هر روز بمباران های دولت ترامپ علیه عراق و سوریه افزایش می یابد و فعالیت نظامی این کشور در یمن و سومالی و پاکستان تداوم دارد.
آیا اکنون وقت آن رسیده است که آمریکا در یک جنگ مذهبی جهانی نبرد کند؟ ادبیات، سیاست ها و فعالیت های نظامی این کشور آشکارا نشان می دهد که واشنگتن در جنگی مذهبی مشارکت دارد.
شاید ارزشش را داشته باشد که یک بار دیگر اظهارات استیو بانن، استراتژیست کاخ سفید را به یاد آوریم؛ وی در جمع محرمانه ای از رهبران کلیسای کاتولیک گفته بود که تمدن غرب در مراحل آغازین یک جنگ جهانی علیه فاشیسم اسلامی است؛ وی در اظهارات خود از حاضران در جلسه خواست در برابر «بربریت جدید» و در دفاع از اعتقاداتشان مبارزه کنند.
با توجه به سال نخست ریاست جمهوری ترامپ، می توان گفت که ترامپ هم اینگونه فکر می کند. این ادبیات مذهبی در اروپا هم دیده می شود. صرفنظر از اقداماتی مانند ممنوعیت برقه، حجاب و مناره، احزاب سیاسی ضدمسلمان نیز به شکل روزافزونی در حال زیاد شدن هستند؛ مانند حزب «آزادی گیرت ویلدرز» در هلند، «جبهه ملی مارین لوپن» در فرانسه و «حزب قانون و عدالت» در لهستان. تهدید اسلام و دفاع از مسیحیت به یک کمپین جدید برای راست های افراطی تبدیل شده است.


نشریه میدل ایست آی: جنگ ترامپ علیه مسلمانان دنیا
:
امتیاز : 3.9 تعداد رای : 9

گزارش ها

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش جالب گاردین از اردوگاه زنان خارجی داعش

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارش لحظه به لحظه/ پرسپولیس صفر - پدیده شهر خودرو صفر

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارشی در مورد مرجع تقلیدی که امروز ۱۰۰ ساله شد

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

گزارش یک روزنامه درباره رونق معاملات ملکی در میانه زمستان

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور

برگزاری پانزدهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور/ تاکید وزیر کشور بر پیشگیری، پاسخگویی فوری و ارائه گزارش از دستاوردهای کلان کشور