بازدید: 29

خطر گسترش جنگ در خاورمیانه با ادامه حضور نظامی آمریکا در منطقه

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 851232
پایگاه اینترنتی اسپوتنیک در گزارشی به خطر ناشی از ادامه حضور نظامی نیروهای آمریکایی در سوریه پرداخت.

اسپوتنیک: ادامه حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه خطر گسترش جنگ در منطقه را افزایش می دهدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، تحلیلگران معتقدند حضور نظامی آمریکا در سوریه به گسترش جنگ در منطقه منجر می شود. بنابر گزارش سه ماهه مرکز اطلاعات «Defense Manpower» تعداد نیروهای آمریکایی در سوریه 1720 نفر است. این تعداد سه برابر تعداد اعلام شده از سوی مقامات نظامی آمریکاست.

درگیری های منطقه ای

بنابر گزارش وزارت دفاع روسیه یگان های ارتش سوریه در حال مبارزه و حذف گروه های تروریستی در دره رود فرات هستند و کرانه غربی آن به زودی توسط نیروهای دولتی از وجود تروریست ها خالی می شود و در نهایت به شکست گروه تروریستی داعش می انجامد. البته آمریکا به ارتش سوریه هشدار داده است که از محدوده رود فرات عبور نکند.

«دان لازار»، نویسنده و تحلیلگر سیاسی در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: «به نظر من مداخله آمریکا همچنان ادامه خواهد داشت و در صورت درگیر شدن نیروهای آمریکایی و سوری در شرق رود فرات شرایط از کنترل خارج می شود.»

لازار هشدار داد حضور نظامی واشنگتن در منطقه، رژیم صهیونیستی و عربستان را که متحدان اصلی آمریکا هستند به حدی جسور کرده که ممکن است یک بحران غیرمنتظره به وجود آورند. لازار همچنین گفت آمریکا استقرار 1700 نیرو در سوریه (برخلاف میل دولت دمشق) را تایید کرده است اما مشخص نیست وظیفه این نیروها یا اهداف استراتژیک آمریکا در سوریه چیست.

«سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید ادامه حضور نظامی آمریکا در سوریه را تایید کرد، اما بیانیه او فقط به شک و تردیدها درباره راهبرد آمریکا در سوریه دامن زد.

لازار در این مورد گفت: «اگر بیانیه سارا سندرز را با دقت بخوانید متوجه می شوید انواع شروط و موانع در آن وجود دارد». او گفت آمریکا در مبارزه با داعش پیشروی داشته اما هنوز کار زیادی باقی مانده است. با اینکه آمریکا در شرایطی است که می تواند دیگر تجهیزات نظامی را در اختیار گروه های خاصی در سوریه قرار ندهد، از انجام این کار امتناع می کند.

برداشت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا این است که رئیس جمهور سوریه متحد ایران (مخالف شماره یک آمریکا) است. به همین دلیل او هرگز درخواست کسانی را که موافق برکناری بشار اسد هستند، رد نمی کند.

ترامپ و سیاستمداران آمریکایی سر در گُم هستند

پروفسور «جین بریکمونت» تحلیلگر سیاسی در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: «طبق معمول آمریکایی ها نمی خواهند شکست را بپذیرند، تجهیزاتشان را جمع کنند و به کشورشان برگردند. اما آنها می خواهند با این نیروها چه کاری انجام دهند؟»

به گفته این تحلیلگر، مقابله مستقیم با نیروهای آمریکایی کار دشواری است و ارتش سوریه چنین کاری را انجام نخواهد داد. سیاستمداران آمریکایی احتمالا از کُرد ها برای رسیدن به اهدافشان استفاده خواهند کرد. اما در آخر توافقی میان کُردها و دولت سوریه ایجاد می شود و نیروهای آمریکایی مجبورند وسایلشان را جمع کنند و به کشورشان برگردند.

انتهای پیام/


خطر گسترش جنگ در خاورمیانه با ادامه حضور نظامی آمریکا در منطقه
:
امتیاز : 4.0 تعداد رای : 15

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها