بازدید: 70

بهترین و بدترین کشورهای جهان برای زنان کدامند؟

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 845486
موسسه «جورج تاون» با انتشار گزارشی بهترین و بدترین کشور‌های جهان برای زنان را معرفی کرد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت «وب دسک»، موسسه «جورج تاون» در تازه ترین گزارش خود از وضعیت زنان در کشورهای مختلف جهان، 150 کشور را با توجه به شاخص های عدالت، امنیت، تبعیض علیه زنان و میزان مشارکت مالی رده بندی کرد.

در رده بندی اخیر پاکستان در جایگاه 150 از میان 153 کشور و در میان بدترین کشورهای جهان برای زنان در جایگاه چهارم قرار گرفت. میانگین سال های تحصیل زنان در پاکستان فقط 5 سال است و تنها 33 درصد زنان پاکستانی از گوشی تلفن همراه استفاده می کنند. 24 درصد زنان این کشور شاغل هستند و میزان مشارکت آنها در پارلمان این کشور حدود 20 کرسی است.

همچنین 73 درصد مردان پاکستانی کار کردن خارج از منزل را برای زنان خانواده خود نمی پسندند. حدود 500 هزار دختر مفقود شده نیز بین سال های 2010 تا 2015 در پاکستان ثبت شده است که همین امر نشان دهنده تبعیض جنسیتی بالا میان دختران و پسران در این کشور آسیایی است. 27 درصد زنان این جامعه در معرض خشونت های خانوادگی قرار دارند و 51 درصد آنها نیز از امنیت اجتماعی برخوردار نیستند.

براساس این رده بندی سوریه، افغانستان و یمن به ترتیب بدترین کشورهای جهان برای زنان هستند. ایسلند، نروژ و سوئیس نیز به ترتیب بهترین کشورهای جهان برای زنان هستند. همچنین آمریکا در جایگاه بیست و دوم و انگلیس در جایگاه دوازدهم این رده بندی قرار دارند.

 

انتهای پیام/

 

وضعیت زنان در کشورهای مختلف جهان

 


بهترین و بدترین کشورهای جهان برای زنان کدامند؟
:
امتیاز : 4.5 تعداد رای : 10

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها