بازدید: 30

بیشترین موارد آزار و اذیت جنسی زنان در آمریکا در بخش صنایع این کشور است

منبع : صدا و سیما کد خبر: 843629

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ روزنامه واشنگتن پست چاپ آمریکا در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: هر چند اخباری درباره آزار و اذیت های جنسی در هالیوود، سلیکون ولی به عنوان مرکز فن آوری های نوین آمریکا و کنگره این کشور منتشر می شود اما بررسی های جدید نشان می دهد که زنانی که در رستوران ها یا فروشگاه های لباس کار می کنند بیش از زنانی که در بخش ها و حوزه های حرفه ای کار می کنند با احتمال آزار و اذیت های جنسی مواجه هستند.

این روزنامه افزود: نتایج تحقیق جدیدی که توسط « ژاکلین فرایه» محقق مرکز توسعه آمریکا انجام شده است نشان می دهد که زنان آمریکایی که در مشاغل مختلف و با حقوق و دستمزدهای کم کار می کنند بیشتر در معرض آزار و اذیت های جنسی قرار دارند. این محقق با جمع آوری اطلاعات در طول ده سال گذشته و بررسی آنها متوجه شد زنانی که در بخش خدمات غذایی و حوزه خرده فروشی ها در آمریکا فعال هستند سه برابر بیشتر از زنانی که حقوق و دستمزدهای بالا می گیرند در معرض آزار و اذیت های جنسی قرار دارند. نتایج این بررسی همچنین نشان داد که حدود یک سوم از موارد آزار و اذیت های جنسی زنان در آمریکا که در فاصله سال دو هزار و پنج الی دو هزار و پانزده مطرح شده اند در بخش ارائه خدمات بوده اند و اکثر زنان شاغل در این بخش هم حقوق و دستمزدهای بسیار پایینی دریافت می کنند.

نتایج این تحقیق و بررسی همچنین نشان داد که در مجموع هشتاد و پنج هزار مورد شکایت در آمریکا در اعتراض به آزار و اذیت های جنسی در طول سال های دو هزار و پنج الی دو هزار و پانزده ارائه شده اند که حدود نیمی از این آزار و اذیت های جنسی در بخش صنایع آمریکا به وقوع پیوسته اند. بخش عمده ای از زنانی که در بخش های مختلف در آمریکا مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته اند گفته اند در صورتی که به این آزارها و اذیت ها اعتراض بکنند با خطر از دست دادن کار مواجه خواهند شد.


بیشترین موارد آزار و اذیت جنسی زنان در آمریکا در بخش صنایع این کشور است
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 13

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها