بازدید: 42

سازمان جهانی بهداشت: ۱۰ درصد داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند

منبع : سلامت نیوز کد خبر: 841408
سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی هشدار داد که ۱۰ درصد داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: حدود یک دهم داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند و احتمالا همین داروهای نا

سلامت نیوز:سازمان جهانی بهداشت (WHO) در گزارشی هشدار داد که ۱۰ درصد داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، این سازمان در گزارش خود اعلام کرد: حدود یک دهم داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند و احتمالا همین داروهای نامرغوب عامل مرگ ده ها هزار کودک بر اثر ابتلا به بیماری هایی از قبیل مالاریا و ذات الریه در سال هستند.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در اولین اقدام برای ارزیابی این مشکل به بازبینی ۱۰۰ مطالعه که روی بیش از ۴۸ هزار دارو انجام گرفته پرداختند. داروهای مالاریا و عفونت های باکتریایی ۶۵ درصد داروهای تقلبی را شامل می شوند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در این باره اظهار داشته است که این مشکل به طور غالب روی کشورهای فقیر تاثیر می گذارد. هر سال بین ۷۲ هزار تا ۱۶۹ هزار کودک پس از دریافت داروهای تقلبی و نامرغوب ممکن است بر اثر ذات الریه جان خود را از دست بدهند.

همچنین داروهای تقلبی می توانند عامل ۱۱۶ هزار مرگ و میر بیشتر بر اثر ابتلا به مالاریا و عمدتا در آفریقای سیاه باشند.

به گزارش گاردین، داروهای تقلبی شامل محصولاتی می شوند که مورد تایید کارشناسان و متخصصان نیستند و استانداردهای کیفیت در آنها اتفاقی یا عمدی رعایت نمی شود.
سازمان جهانی بهداشت: ۱۰ درصد داروها در کشورهای فقیر تقلبی هستند
:
امتیاز : 5.0 تعداد رای : 1

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها