بازدید: 124

اوساکا پیمان خواهرخواندگی‌اش با سان‌فرانسیسکو را به دلیل نصب مجسمه جنجالی لغو می‌کند

منبع : خبرنگاران جوان کد خبر: 832853
نصب مجسمه جنجالی «زنان آسایشگر» در سان‌فرانسیسکو آمریکا، رابطه ۶۰ ساله این شهر با اوساکای ژاپن را در معرض تهدید قرار داده است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایندیپندنت، در پی نصب مجسمه های موسوم به «زنان آسایشگر» در سان فرانسیسکو، شهردار شهر اوساکای ژاپن از قصد خود برای پایان دادن به رابطه خواهرخواندگی میان اوساکا و سان فرانسیسکو خبر داد.

اوساکا پیمان خواهرخوانگی اش با سان فرانسیسکو را طی نصب مجسمه موسوم به «زنان آسایشگر» در این شهر لغو خواهد کرد

این مجسمه متشکل از سه زن کره ای، چینی و فلیپینی است که دستان همدیگر را گرفته اند و یکی از آنها شباهت بسیاری به «کیم هک سون»، فعال سیاسی کره ای، دارد.

روزنامه «سان فرانسیسکو کرانیکل» اعلام کرد ایده ساخت و نصب این مجسمه ها با «لیلین سینگ» و «جولی تانگ» بود. هدف این دو قاضی بازنشسته یادبودی است از 200 هزار زن از کشورهای آسیا شرقی که از سال 1931 تا 1945 توسط نیروهای ارتش ژاپن مجبور به بردگی جنسی شدند.

«جولی تانگ» معتقد است این صرفا یک مسئله ژئوپلیتیک نیست و به مسئله جهانی زنان مرتبط می شود؛ زیرا نشان می دهد چگونه از آنان در استراتژی های جنگی به عنوان یک ابزار جنسی استفاده می شد.

هرچند هزاران مجسمه از «زنان آسایشگر» در کره جنوبی و چند شهر کوچک آمریکا وجود دارند اما این برای اولین بار است که چنین مجسمه ای در یک شهر بزرگ آمریکا به نمایش درمی آید.

روز چهارشنبه، «اد لی»، شهردار سان فرانسیسکو، مصوبه ای امضاء کرد که به موجب آن، مجسمه زنان آسایشگر اکنون جزو دارایی های این شهر محسوب می شود و بدون مجوز قانونی نمی توان محل آن را تغییر داد.

«هیروفومی یوشیمورا»، شهردار اوساکا، با ابراز تاسف از این موضوع اعلام کرد اعتماد بین دو شهر با نصب این مجسمه به کلی از بین رفته است.

در سال 2015، ژاپن و کره جنوبی بر سر این مسئله با شرط عذرخواهی ژاپن و پرداخت غرامت برای کمک به قربانیان به توافق رسیدند. اما «مون جائه-این»، رئیس جمهور کره جنوبی، اعلام کرده است بسیاری از مردم کشورش توافق قبلی امضاشده میان رئیس جمهور سابق این کشور و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن را قبول ندارند.

گفتنی است شهر سان فرانسیسکو با 18 شهر پیمان خواهرخواندگی امضا کرده است و رابطه خواهرخواندگی آن با شهر اوساکای ژاپن نیز به 60 سال پیش باز می گردد.

انتهای پیام/


اوساکا پیمان خواهرخواندگی‌اش با سان‌فرانسیسکو را به دلیل نصب مجسمه جنجالی لغو می‌کند
:
امتیاز : 4.4 تعداد رای : 9

پربازدیدترین اخبار

همراهان

گزارش ها